Onu Deadite’lara (içine cin kaçmış varlıklar) karşı elektrikli testere ve pompalı tüfekle savaşırken izlediniz. Ve O geri döndü , Starz kanalına bizi The Evil Dead’ten kurtarmak için geliyor. Ve bir kez daha , Sam Raimi başroldeyken Bruce Campbell zoraki kahramanı oynuyor.

Yeni serinin adı Ash vs. Evil Dead. Toplamda 10 adet yarım saatlik bölümler halinde , 220 dakikalık Army of Darkness ( Karanlığın Ordusu) çılgınlığı! Filmin yapımcılığını Raimi’nin Michigan Üniversitesi’nden dostu ve orijinal Evil Dead’te çalışmış olan Robert Tapert gerçekleştirecek.

Ama önce aslolana dönelim : Ash. Bruce Campbell onu tekrar canlandırmak istiyordu ama bu sefer nasıl olacağından emin değildi. Wondercon 2013’te ki kalabalığa şakayla karışık Deaditeslara karşı Ash’in bastonuyla savaşacağını yada kendini kurtarmak için kalp krizi numarası yapacağını anlatıyordu. Eline en son elektrikli testereyi aldığından beri neredeyse 20 yıl olmuştu nasıl olsa!

ash-animated

Eğer 68 yaşında ki bir Sylvester Stallone yeniden Rambo’yu canlandırabiliyorsa o zaman Bruce Campbell’ın tekrar ölüler ordusunu karşısına alıp insanlığı kurtarmaması için hiç bir neden yok. Zaten bize borçlu sayılır! Tam olarak şu “Klaatu Barada Nikto” meselesini de açıklamamıştı.

Bruce göreve hazır! Yeni serilerde ciddi bir Deadite katliamı ve bol bol mizah sözü veriyor. Ve evet , yanında emektar pompalı tüfeği ve elektrikli testeresi de olacak. Umarız ki S-Mart’ın stokta yeterli cephanesi vardır.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.