Reddit üzerinden başlayan konu bir anda popüler bir projeye dönüştü. Yazar-Çizer Austin Light “Filmden bir harfi çıkar, kısa özetini yaz” başlığından seçtiği filmlerin ve hikayelerin taslaklarını yayınladı. Lord of the Rigs (Lord of the Rings)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-23

Bir harfle sağlıksız ve obsesif bir kamyoncunun hikayesine dönüşen Yüzüklerin Efendisi Rig = Alet Edevat Oh Bother, Where Are Thou? (Oh Brother, Where Are Thou?)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-22

Ülkemizde “Neredesin Birader?” olarak gösterime giren filmde hatırlayacağınız gibi kaçaklar beklenmedik bir şekilde çok ünlü oluyordu. Yapılan harf değişikliği ile başrolü alan Winnie, Tigger ve Piglet hapisten kaçar ve eyalet sınırının ötesine ulaşarak meşhur bal kabını bulmaya çalışır. Scram (Scream)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-21

Çığlık filmiyle gençlere ter döktüren maskeli katil artık maskesini soygunlar için kullanıyor olsa gerek. (Scram=Sıvışıp kaçmak) Man on Fir (Man on Fire)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-20

Denzel Washington harf değişikliği ile yerini modern Tarzan, çevreci arkadaşa bırakıyor. (Fir: Çam Ağacı) The Fat and Furious (The Fast and Furious)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-19

Hikayede hep Hızlı ve Öfkeli olanları gördük peki ya bu adam ne yapsın? Arabası çalınınca sinirden yemek yeme hastalığına tutulan Jerry olmuş sana Şişman ve Öfkeli. (Fat = Şişman) Dive (Drive)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-18

Sürüş yeteneği sayesinde hem dublörlük hem de geceleri soygun şoförlüğü yapan Gosling harf düşmesi ile artık deniz altında karanlık işler çeviriyor. Öyle ki yeni filmde bir köpekbalığını ayağıyla ezen Gosling 12 cümle kurarak da orijinal filmdeki 8 cümle rekorunu kırıyor. (Dive = Dalış yapmak) Ron Man (Iron Man)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-17

Parks and Recreation dizisinden tanıdığımız huysuz devlet memuru Ron, sorumluluklarından bıkarak garajında bir robot yapar ve maceradan maceraya atılır (Aslında Harry Potter’daki Ron karakteri de olabilirmiş burada, üçüncü planda kalmaktan bıkıp yardırabilirdi.) The Princess Ride (The Princess Bride)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-16

Harfler kimseye acımıyor gördüğünüz gibi. Özendiğimiz, hikayeleriyle büyüdüğümüz beyaz atlı prens ve prenses bir harf değişikliği ile maddi sıkıntılardan dolayı atlarını satmış bir çift oluyor. Ad Max (Mad Max)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-15

Orijinal filmde bir kanun sağlayıcısı olan Max, isim değişikliği ile kıyamet sonrası çölde su satan seksi bir satıcıya dönüşmüş. Beauty and Beat (Beauty and Beast)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-14

Orijinalinde çaydanlığa ve gardıroba dönüşen karakterleri olan Güzel ve Çirkin olarak ülkemizde bilinen filmde harf değişikliği ile Bella’nın arkadaşı teyp oluyor. Bunu fırsata çeviren Bella da kendisini dansa ve müziğe verip Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılıyor. Star Wars: A New Hoe (A New Hope)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-13

Luke’a hediye edilen yeni çapa ile kaderini yerine getirip 370281309756720 kilometrelik alanı hasat eder. (Hoe = Çapa yapmak) Mr. and Ms. Sith (Mr. and Ms. Smith)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-12

Brangelina çiftinin aşkını başlatan ve Jennifer ile Brad Pitt’in yuvasını yıkan film harf değişikliği ile karanlık tarafa geçiyor ve Bay ve Bayan Sith oluyor. (Sith = Star Wars serisinde gücün karanlık tarafına bağlı savaşçılara verilen isim.) T. (E.T.)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-11

Genç çocuk ve lambada bulduğu agresif cinin müthiş hikayesi T. yakında sinemalarda. Pretty in Ink (Pretty in Pink)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-10

Kızımız hala pembe giyiyor fakat dövmecilere oldukça fazla para harcamış. (Ink = Dövme) Pup Fiction (Pulp Fiction)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-9

İki serseri köpek, patronları hakkında yalan haber yapan bir kanişin peşine düşer ve olaylar gelişir. (Pup = Köpek) Aging Bull (Raging Bull)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-8

Kızgın Boğa’nın harf değişikliği ile Yaşlı Boğa olduğu, emeklilik öncesi son maçına çıkıyor. Sonuç? Kaybetmiş tabii ki.

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-7

(Agingi = Yaşlı) Harry Otter (Harry Potter)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-7

Küçük Harry Otter kim olduğunu öğrenmek üzeredir. Hagrid tarafından kim olduğunu öğrenen Harry Otter oldukça şaşkındır. (Otter=Su Samuru) Fight Cub (Fight Club)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-6

İnsanların orman tahribine daha fazla dayanamayan yavru ayımız yaşam alanını korumak için dövüşe başlar. (Cub = Yavru Ayı) Jurassic Par (Jurassic Park)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-5

Dehşet saçan tehlikeli yaratıklardan fazlası olduklarını göstermek isteyen iki dinozor yollara düşer ve dönemin golf kurallarındaki açıktan yararlanarak golf dünyasında fırtına gibi eser. (Par = Golf sayı) Finding Emo (Kayıp Balık Nemo)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-4

Tahammül edilemez bir emo evden kaçar ve babası her yerde oğlunu arar. Rave (Brave)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-2

Brave olarak okçu olan prensesimiz harf değişikliği ile dansçı oluyor. Saçlarından bir şey kaybetmeyen prensesimiz pistte kendini kaybediyor. (Rave=Çılgınca bağırıp çağırmak)

movie-titles-with-one-letter-missing-illustrated-by-austin-light-1