Blog dünyasından (Dizüstü) edebiyat dünyasına hızlı bir geçiş yapan Pucca, 2010 yılında yazdığı “Küçük Aptalın Büyük Dünyası” ile büyük ilgi görmüş, 70. baskıyı geçen kitap TÜYAP imza gününde izdihama sebep olmuş ve uzun kuyruklar oluşturmuştu.

Kitap çıktığından beri bir film haberi dönüyordu hatta Cem Yılmaz’ın çekeceği bile konuşulmuştu ancak bir türlü film gelmemişti. Bir kaç ay önce “Pucca’nın filmi” olarak tanıtılan, hikaye olarak ilk kitabı anlatsa da adını son kitaptan alan Hadi İnşallah filmi Pucca hayranlarını çıldırttı.

Başrollerini Büşra Pekin (Pucca) ve Murat Boz’un (Pekmez) paylaştığı film, senaryosuyla kitaptan fazlaca ayrılması ve ortaya bambaşka bir konu çıkmasıyla soru işaretleri yaratırken filmin afişinde ve fragmanında eser sahibinin adının geçmemesi filme karşı büyük bir önyargı yaratmıştı.

Son olarak Pucca’nın bugün yapılan galaya davet edilmediği kardeşi Zodyaklı tarafından duyurulunca Pucca hayranları toplu olarak filme gitmeme kararı aldı ve film yapım şirketi 25 Film’i topa tuttu.

Rol dağılımlarından senaryo değişikliğine kadar eleştirilen filmin bu davetiye krizinden sonra gişede ne yapacağı merak konusu.