Hürriyet Emlak sitesinde yayınlanan “Ak Saray” ve Anıtkabir satılık ilanları ortalığı karıştırdı.

Emlak ofislerinin ve bireylerin ilan verebildiği Hürriyet Emlak internet sitesinde yakın zamanlarda iki ilan ortaya çıktı. Bu ilanlardan biri AKP’lilerin “AK Saray” dedikleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı, diğeri de Anıtkabir idi. Başbakanın mesajıyla da süslenen ilan bir inci komedisi gibiyken hükümet yanlısı gazetelerin manşetten bu haberi vermesiyle ortalık karıştı. “Yeni” kod adlı gazetelerin “Hürriyet ‘Ak Saray’ı satılığa çıkardı”, “Hürriyet’ten büyük ayıp” gibi başlıklarla yaptıkları haberler kısa sürede sosyal medyada da büyük yankı buldu.

aksaray

“Sahibinden AOÇ’de 100 odalı lüks saray” başlığıyla yer alan ve 1 milyar dolar bedelle satışa çıkarılan “Ak Saray” için Hürriyet Emlak sitesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan adına şu mesaj da yayınlandı:

“Evet değerli vatandaşlarım. Milli iradeyi hazmedemeyen bazı mihraklar, bu sarayı gündeme getirerek istismar ettiği için, zaten milletimin olan bu sarayı milletime satıyorum.Sistem kabul etmediği için yazamadım. Sarayımızın fiyatı 1 milyar Amerikan doları. Pazarlık payı var. Saray yerin altında  4, yerin üstünde 4 olmak üzere toplam 8 kat. Şimdilik 1000 odası var. Şu an yapılan kısımlarla oda sayısı 5000’i bulacak. Mahkeme yapımı durdurduğu için, şu an ruhsat yok. Ama yeni HSYK’nın atayacağı hakimler ile bu problem çözülecek.”

Hürriyet Emlak’ın onayı olmadan o ilan oraya nasıl verildi merak konusu lakin yetkililer bu ilanları kısa bir süre içerisinde yayından aldılar. Doğan grubuna bağlı yayın organlarında ise bu olay “Hürriyet’e Çirkin Saldırı” adında tek elden kaleme alınmış bir haberle/açıklamayla yayınlandı.

Hürriyet’in konu ile ilgili açıklaması şöyle:

Emlak ofisleri ve bireylerin emlak ilanları girebildiği Türkiye’nin en büyük emlak platformu olan hurriyetemlak.com, dün çirkin bir saldırının hedefi oldu. Kimliği belirlenemeyen kişiler, herkesin ilangirişi yapabildiği siteye Ankara Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Anıtkabir ile ilgili mesnetsiz, yakışıksız ifadelerin yer aldığı iki ilan girdi. İlanların ekran görüntüleri sosyal medyaya sızdırıldı.

ÇOK KISA SÜREDE ÇIKARILDI

Çok kısa bir süre yayında kalan iki ilan, hurriyetemlak.com’un moderasyon ekibi tarafından hızla fark edilip yayından kaldırıldı. Bütün ilanların titizlikle incelendiğini belirten hurriyetemlak.com yetkilileri, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

HUKUKİ GİRİŞİM BAŞLATIYORUZ

“Büyük bir üzüntüyle karşıladığımız bu kötü niyetli saldırının peşini bırakmayacağız. Bu girişimin faillerinin tespit edilip cezalandırılması için gerekli bütün hukuki girişimleri yarın başlatıyoruz. Bu tür hadiselerin bir daha yaşanmaması için sistemle ilgili gerekli önlemler de ivedilikle alınacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti