RSS okuyucularına sabah saatlerinde Microsoft’un blogundan Accompli’nin alındığına dair içeriği yazılmamış bir haber düştü.

http://blogs.microsoft.com/blog/2014/11/25/microsoft-acquires-acompli/ sayfasına giden (Microsoft, Acompli’yi Aldı) blog yazısının başlığı ve içeriği “boş başlık lütfen silin” olarak göründü.

for-panzer

Microsoft konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçarken, henüz satın alınması kesinleşmemiş bir firma için blog yazısı hazırlamaya başlamaları da insana mantıksız geliyor. Yani büyük bir olasılıkla Microsoft, iPhone ve Android için email uygulaması geliştiren Acompli’yi satın aldı. Lakin Acompli’nin geçtiğimiz Temmuz ayında $7 milyon yatırım alması ve genellikle şirketlerin 18 aylık bütçe üzerinden yatırım almaları nedeniyle Microsoft ile neden anlaştılar sorusunu sormak gerekir.

Exchange ile epostalarınızı gönderip alabileceğiniz ve posta kutunuzdaki önemli postaları kolayca bulmanızı sağlayan Accompli uygulaması Microsoft’un kendi uygulaması düşünüldüğünde muhteşem sayılır. Bu da Microsoft’un uygulamayı alıp kendi adını vermesi olasılığını arttırıyor.

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti