Perşembe günü sinemalarda yayınlanacağını öğrendikten sonra Youtube’un arama kısmını arşınlandığımız Star Wars teaserı sonunda geldi!

Bir süre sahte videolarla zaman öldürdükten sonra sonunda “Star Wars: Episode VII – The Force Awakens” teaser fragmanı internete düştü. Sadece 88 saniyelik fragman Benedict Cumberbatch veya Andy Serkis’e ait olduğunu sandığımız ses ile başlıyor. Hoş Andy Serkis’in filmin castında olması şansını arttırıyor.

Çölün ortasında Stormtrooper kostümü ile beliren John Boyega’nın üzerindeki kir nedeniyle düştüğünü zannediyoruz.

ymhfqxyaggfibxetqsv7

Ardından R2D2 benzeri dönerek ilerleyen tatlı bir robotun bir şeyden kaçtığını görüyoruz. Klasik Star Wars bip bip bup sesiyle beraber…

f9bgevax4135lpyk5sc7

Sonra yeni Stormtrooperlar kaskları ve silahlarıyla karşımıza çıkıyor. Daha önce Boyega ve robotunda bulunduğu çölde şimdi de Daisy Ridley karşımızda. Adının Kira olduğunu düşündüğümüz karakterin Han ve Leia’nın kızı olması muhtemel. Magnum dondurmasına benzeyen aletle birşeylerden kaçıyor gibi duruyor.

s9yus5fbcxcyhtthkba4

Daha sonra yeni X-Wing’lerin saldırı pozisyonu aldığını görüyoruz ve arından karanlık taraftan yeni, kılıca benzer ışın kılıcı ile bir şahıs beliriyor. Adam Driver olabilir mi?

owrhzlslolubymwiohrg

Son olarak Millenium Falcon’da çöl ülkesine Star Wars’un klasikleşmiş müziği ile giriş yapıyor ve TIE Fighter’larla savaşıyor.

o5y1jdzxasihjrlso9kd

İşte Star Wars’tan uzun bir süre başka bir fragman göremeyeceğimiz için tekrar tekrar izleyeceğimiz o teaser fragman.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.