Herhalde bir çoğumuzun en sinir olduğu şey, çoğunlukla şarkıcıların, dizilerin veya filmlerin videolarını ülkemizde gösterime kapamaları. Biz de bugün yayınlanan Better Call Saul dizisinin klibini sizlerle paylaşamamız üzerine size “The uploader has not made this video available in your country.” veya “Yükleyici, bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı.” hatası aldığınız videoları nasıl izleyebileceğinizi anlatacağız.

Daha önce YouTube videolarını örneğin http://www.youtube.com/watch?v=yEwD36Dk1jw ‘tan http://www.youtube.com/v/yEwD36Dk1jw çevirerek, yani araya “v” sıkıştırarak ve ipmizi kontrol etmesini engelleyerek izleyebiliyorduk. ZenMate veya Hotspot Shield gibi VPN servisleri de çoğu zaman YouTube’un ip’leri yasaklaması nedeniyle bu video ve içerikleri izlemenizi sağlamıyor.

YouTube’da Türkiye’ye kapalı videoları nasıl izlerim?

Bu durumla sürekli karşılaşan biriyseniz en temiz çözümlerinden bir tanesi kesinlikle bir tarayıcı eklentisi olan Proxmate. Arkaplanda çalışan eklenti sadece YouTube değil, Netflix, Hulu gibi sitelerde de işe yarıyor.

Kullanmadığınız zamanlardaysa kapalı tutmanızda fayda var çünkü sürekli size yardım etmek için çalıştığından internetinizi yavaşlatıyor. Açıp/Kapaması bir tuşa basarak yapıldığından gayet kolay. Eklentiyi Google Chrome, Opera Next veya Firefox ile kullanabilirsiniz. Aşağıda linkleri mevcut.

Chrome İnternet Tarayıcısı’na yüklediğiniz aşağıdaki gibi bir panel göreceksiniz. Bu panelde hangi tuşun hangi işlevi yerine getirdiğini belirttik.

proxmate

Yeni Paket Yükle tuşu YouTube, Pandora veya Netflix gibi hangi sitelerde çalışmasını istiyorsanız o paketi yüklemenizi sağlıyor. İşte bu kadar basit.

Netflix, NBC, CBS, BBC iPlayer, FOX ve radio.com içeriklerine ulaşmak için ayda 3€ gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor fakat bunun dışında Pandora, Google Play, Youtube, Grooveshark, iHeart, Songza, Discovery, Hulu, Crunchyroll, Daisuki.net, Last.fm, Piki.fm, Rdio.com, Vevo, MTV, Southpark, Spotify ve Beatsmusic içeriklerine ProxyMate ile ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Chrome için buraya, Firefox için buraya, Opera Next için buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Sorularınız olursa paylaşmaktan çekinmeyin.

“The uploader has not made this video available in your country.” veya “Yükleyici, bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı.” hatalarıyla karşılaşmadığınız günler dileriz (:

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.