Geçen hafta Sony’nin hacklendiğini size duyurmuştuk, meğer bu olayın arkasında Kuzey Kore varmış ve Sony’e ait bir çok Oscar adayı filmi internete düşürmüş.

Seth Rogen ve James Franco’nun Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’u öldürmeye gitmesini konu alan The Interview filmi Kuzey Kore’yi o kadar kızdırmış olacak ki “Bu Amerika’nın Savaş İlanıdır” sözlerinin arkasında durarak ilk önce filmin yapımcısı Sony’i hedef aldılar. Sony ve CIA’den alınan bilgilere göre Sony’nin geçen hafta yaşadığı hack saldırısının arkasında Kuzey Kore var.

Geçen hafta bazı finansal bilgileri paylaşan internet korsanları, haftasonu kimsenin beklemediği bir şeyi yaparak Sony’nin Oscar adayı olması beklenen İkinci Dünya Savaşı aksiyon-draması Fury, biyografik Mr. Turner, 19 Aralık’ta vizyona girecek Annie, Still Alice, Mart 2015’te vizyona girecek “To Write Love On Her Arms” internete düşürdü.

Şu ana kadar yaptıkları bile yeterince kötü olsa da The Interview, Foxcatcher ve Whiplash filmlerinin internete düşmesi Sony için daha büyük darbe olabilirdi. Belki de olacaktır kim bilir? The Interview filminin çıkmasına haftalar kala bakalım Kuzey Kore’nin elinde daha nasıl kartlar var? Neler yapacak?

Bahse konu olan The Interview filminin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.