Rakiplerine açtığı tasarımımızı çaldılar davalarıyla ünlü Apple’a iPhone 6 tasarımı nedeniyle Çinli Digione firmasından suçlama geldi.

Daha önce telefonlarını “dikdörtgen” yaptığı için çeşitli firmalara dava açan veya uyarı gönderen Apple’ın Çinli Digione firmasının 100+ V6 isimli ürününü kopyaladığı iddia ediliyor. Ocak ayından beri satışta olan ve tasarım patenti alınan giriş seviyesi telefonunun tasarımının yeni iPhone 6’lar ile aynı olduğu iddia eden Digione, Apple’a Eylül ayında telefonların tanıtılmasından sonra ulaştıklarını fakat henüz bir cevap alamadıklarını iddia ediyor.

Digione davaya ihtiyaç duyulmadan Apple ile anlaşmayı umduğunu fakat Apple’ın suskunluğunu devam ettirmesi halinde dava açacaklarını söylüyor.

Ürünün Ocak ayında çıkması Digione’ın elini güçlendirirken iPhone tasarımının sızmasından sonra patent almaları işlerini güçleştirebilir. Digione ise patent başvurusunun Ocak ayında yapıldığını iddia ediyor.

Aşağıda fotoğrafını eklediğimiz ürün sizce Apple’ın iPhone 6’sına benziyor mu? Aynı mı? Sizce Apple bu ürünün tasarımını çaldı mı? Plastik bantları olmaması bu ürünün daha iyi tasarıma sahip olduğu anlamına gelir mi? (:

index-01

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti