YouTube Ünlüsü Zoella’nın Girl Online kitabı ilk haftasında 78.000 satarak rekor kırdı.

The Bookseller, Zoella’nın Gir Online kitabının 6 senedir piyasayı takip eden Nielsen BookScan’in şu ana kadar kaydettiği en iyi ilk hafta satışı olduğunu açıkladı.

Gerçek adı Zoe Sugg olan Zoella, 6.6 milyon YouTube takipçisi ile YouTube’un 51. en çok takip edilen kanalının sahibi. Amazon’da da en çok satanlar listesinde birincis sırada olan kitabı, bir blogcunun New York’a taşınması ve bir müzisyene aşık olması üzerine kurulu.

Zoe Sugg, kitabının ilk haftadaki satış rakamıyla küçük ama başarılı Youtubecu yazarlar grubuna da dahil olmuş oldu. Daha önce John Green, Grace Helbig ve Hannah Hart’ta kitaplarıyla övgüler almış ve yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı.

Ülkemizde de PuCCa lakabı ile tanınan Selen Işık, Twitter fenomeni olmasının ardından çıkardığı 4 kitabıyla yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı ve hatta filmlere konu olmuştu. (Galaya çağrılmadım ve galaya gittimiyle hatırlayacaksınız.)

Kim bilir belki PuCCa’nın devrin modern kadınlarının dünyasına ışık tutan kitapları da ingilizceye çevrilip Zoella’nın satış rakamlarına ulaşabilir (:

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti