Türkiye’nin sosyal medyada en etkin isimleri, Turkcell Superonline ana sponsorluğunda İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen 5. Sosyal Medya Ödülleri’nde bir araya geldi. Serenay Sarıkaya, Model Grubu, Hayko Cepkin, Ceyhun Yılmaz, Buse Terim gibi yıldızların da ödüle hak kazandığı gecede sosyal medyanın en iyileri halkın oylarıyla belirlendi. Gecenin sunuculuğunu Atilla Taş gerçekleştirdi.

Türkiye’de sosyal medyaya yön veren organizasyonlar arasında yer alan Turkcell Superonline Sosyal Medya Ödülleri’nde kazananlar belli oldu. İlk olarak 2010 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen ödüller bu yıl 5. kez sahiplerini buldu. 7. Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nin kapanışında, İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirilen ödül töreni yıldızlar geçidine sahne oldu.

Bireysel ve kurumsal olmak üzere iki ana kategoride sosyal medyanın en başarılı isimlerinin ve kampanyalarının belirlendiği yarışmanın kazananları, internet üzerinden halkın oylarıyla seçildi. Yarışma 32 alt kategoride, toplam 160 aday arasında geçti. Sosyal medyadaki paylaşımlarıyla dikkati çekerek ödüle hak kazanan isimler arasında oyuncu kategorisinde Serenay Sarıkaya ve Ahmet Kural, müzik kategorisinde Nil Karaibrahimgil, Hayko Cepkin ve Model, mizah kategorisinde Tolga Çevik, yazar kategorisinde Yekta Kopan yer aldı.

Türkiye’nin sosyal medya yıldızları
Bu kadar iyi blog yazarları varken Buse Terim’in ödül alması ödüllerin halkoylaması sonucu verildiğini kanıtlıyor nitelikte. Turkcell Superonline Sosyal Medya Ödüllerinde halkoylaması sonucu en iyiler arasına giren isimler şöyle:

Bireysel

Blog Buse Terim
En Popüler Kullanıcı Ceyhun Yılmaz
Gazeteci Fatih Portakal
Medya Mesut Yar
Mizah Tolga Çevik
Müzik (erkek) Hayko Cepkin
Müzik (grup) Model
Müzik (kadın) Nil Karaibrahimgil
Oyuncu (erkek) Ahmet Kural
Oyuncu (kadın) Serenay Sarıkaya
Politikacı Muharrem İnce
Sosyal medya ünlüsü Taci Kalkavan (Orçun Ortaç)
Sporcu Muslera
Yazar Yekta Kopan

 

Kurumsal

 

Dizi Kardeş Payı
Gazete Hürriyet
Haber sitesi ntvmsnbc
İçerik platformu Onedio
Kurumsal blog ShiftDelete.net
Marka THY
Mikro site Teknosa
Mobil uygulama Karnaval
Radyo Power FM
Resmi kurum Kadıköy Belediyesi
Sanat BKM
Sosyal medya kampanyası Dominos
Spor kulübü Galatasaray
STK Lösev
TV kanalı Star TV
TV programı Arkadaşım Hoşgeldin
Viral reklam Panda Dondurma
YouTube Webtekno
Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti