Türkiye’nin sosyal medyada en etkin isimleri, Turkcell Superonline ana sponsorluğunda İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen 5. Sosyal Medya Ödülleri’nde bir araya geldi. Serenay Sarıkaya, Model Grubu, Hayko Cepkin, Ceyhun Yılmaz, Buse Terim gibi yıldızların da ödüle hak kazandığı gecede sosyal medyanın en iyileri halkın oylarıyla belirlendi. Gecenin sunuculuğunu Atilla Taş gerçekleştirdi.

Türkiye’de sosyal medyaya yön veren organizasyonlar arasında yer alan Turkcell Superonline Sosyal Medya Ödülleri’nde kazananlar belli oldu. İlk olarak 2010 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen ödüller bu yıl 5. kez sahiplerini buldu. 7. Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nin kapanışında, İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirilen ödül töreni yıldızlar geçidine sahne oldu.

Bireysel ve kurumsal olmak üzere iki ana kategoride sosyal medyanın en başarılı isimlerinin ve kampanyalarının belirlendiği yarışmanın kazananları, internet üzerinden halkın oylarıyla seçildi. Yarışma 32 alt kategoride, toplam 160 aday arasında geçti. Sosyal medyadaki paylaşımlarıyla dikkati çekerek ödüle hak kazanan isimler arasında oyuncu kategorisinde Serenay Sarıkaya ve Ahmet Kural, müzik kategorisinde Nil Karaibrahimgil, Hayko Cepkin ve Model, mizah kategorisinde Tolga Çevik, yazar kategorisinde Yekta Kopan yer aldı.

Türkiye’nin sosyal medya yıldızları
Bu kadar iyi blog yazarları varken Buse Terim’in ödül alması ödüllerin halkoylaması sonucu verildiğini kanıtlıyor nitelikte. Turkcell Superonline Sosyal Medya Ödüllerinde halkoylaması sonucu en iyiler arasına giren isimler şöyle:

Bireysel

BlogBuse Terim
En Popüler KullanıcıCeyhun Yılmaz
GazeteciFatih Portakal
MedyaMesut Yar
MizahTolga Çevik
Müzik (erkek)Hayko Cepkin
Müzik (grup)Model
Müzik (kadın)Nil Karaibrahimgil
Oyuncu (erkek)Ahmet Kural
Oyuncu (kadın)Serenay Sarıkaya
PolitikacıMuharrem İnce
Sosyal medya ünlüsüTaci Kalkavan (Orçun Ortaç)
SporcuMuslera
YazarYekta Kopan

 

Kurumsal

 

DiziKardeş Payı
GazeteHürriyet
Haber sitesintvmsnbc
İçerik platformuOnedio
Kurumsal blogShiftDelete.net
MarkaTHY
Mikro siteTeknosa
Mobil uygulamaKarnaval
RadyoPower FM
Resmi kurumKadıköy Belediyesi
SanatBKM
Sosyal medya kampanyasıDominos
Spor kulübüGalatasaray
STKLösev
TV kanalıStar TV
TV programıArkadaşım Hoşgeldin
Viral reklamPanda Dondurma
YouTubeWebtekno
Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti