Tek yaşamak zor zanaat. Çoğu zaman üçüncü hatta dördüncü ele muhtaç olduğumuz anlar oluyor. Bu anlarda bize yardım etmek için yapılmış 6 yaşam kolaylaştırıcı aracı sizlerle tanıştırmak istiyoruz. Çoğu fazlasıyla basit ancak işlevi tartışılamayacak kadar hayat kolaylaştıran bu araçlara sahip olmak için can atacaksınız.

1. Hands-free Baggy Rack

Malzeme artmış olabilir, daha sonra kullanmak üzere kaldırmak istiyor olabilirsiniz yani o malzemeler o poşete girecek. Şimdi sizin içinizden birine seslenmek geliyor tabi ama o işler öyle olmuyor. Bir elinizle poşeti bir elinizle malzemeyi koymak hem zor hem de ortalığı fazlasıyla pisletecek bir yöntem. Bu basit araç ise size poşeti tutmak için size yardımcı olacak.

2. Bilezik Yardımcısı (Bracelet Assistant)

Bileziğinizi takmak için kırk takla attığınız günleri düşünün ya gecikirsiniz ya da takınızı yanınıza alıp gittiğiniz yerde arkadaşınıza taktırırsınız. İşte böyle anlar için yapılmış şahane bir yardımcı.

bracelet

3. Zipper

Bu kadınların korkulu rüyası, kabusu. Şahane bir elbiseniz var ve o gün onu giyeceksiniz ancak elbisenin fermuarı belinize kadar iniyor. Değişik akrobasi harekeleriyle yarıya kadar anca kapatabiliyorsunuz. Bu durumda ya elbiseyi değiştirecek, başka bir şey giyeceksiniz ya da çekebildiğiniz kadar çekip mont ya da şalla kapatıp birini bulana kadar öyle gezeceksiniz. Zipper bu anlar için yapılmış şahane bir ürün.

4. Kavanoz Açacağı (Gripper jar opener)

Şahsen içlerinde en sevdiğim ve en çok ihtiyaç duyduğum araç bu. Yok bıçakla köşesinden havasını al, yok sıcak suya yatır pek çok bilinen ve söylenen yöntem var ama olmuyor arkadaş, o kavanozun inatçı kapağı açılmıyor.

5. Lockitron

Kapıyı kilitledim mi? Ayy kapı açık mı kaldı? derdine son. Biraz tuzlu bir ürün olduğunu kabul ediyorum ancak hızlıca çıkıp sonra aklınıza gelen kilit mevzusu geri dönmeniz halinde zaman, dönmemeniz halinde hırsızlara davetiye çıkardığından pek de ihmal edilmemesi gerekiyor sanki.

6. Gözcü Sensör (Spotter multipurpose sensor)

Evinizin sıcaklığı, kapı açık mı kapalı mı?, nem, ses, hareket gibi durumları algılayıp akıllı telefonunuz aracılığıyla bilgileri paylaşan ufacık, tefecik araç. Akıllı ev teknolojisinin şimdilik bilgilendirme bölümünü halleden bu küçük aletle evinizin kontrolü sizde olacak.