4-6 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9. ve 10. Hall’de düzenlenen ATRAX 2014, profesyonel ve sektörel ziyaretçilerden oluşan profili ile üçüncü yılında da büyük bir başarı kaydetti.  Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Eğlence, Aktivite, Park Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2014,  yerli ve yabancı 8650 ziyaretçiyi ağırladı.

Dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, oyun ve ekipman üreticilerini, turistik işletme sahiplerini, belediye yöneticilerini ve AVM yöneticilerini buluşturan ATRAX 2014,  belediye parklarından otel eğlence alanlarına, tema parklardan AVM eğlence alanlarına, ses-ışık sistemlerinden, etkinlik firmalarına kadar eğlence sektörünün tüm alanlarını bir araya getirdi. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği fuarda, ilk kez görücüye çıkan birçok ürün yer aldı.

Üçüncü yılında da uluslararası düzeyde büyüme gösteren ATRAX 2014’te, 30 ülkeden dünyanın önde gelen eğlence markalarının distribütörlüğünü de yapan 195 katılımcı firma katılırken 385 marka tanıtıldı. Katılımcı firma sahiplerinin profesyonel alıcılarla buluşmaktan memnuniyet duyduklarını belirttikleri fuarda ciddi bir iş hacmi oluştu.

Sergilenen kent mobilyaları, softplay çocuk oyun grupları, mekanik oyuncak ve simülasyon ürünlerinde bir çok iş bağlantısı yapan firmalar, fuar sonrası uzun ve titiz bir projelendirme dönemine gireceklerini bildirdiler.  Toplamda milyon Euro’luk aktif satış gerçekleştiği yapılan anketler sonucun da belirlendi.

IMG_26652

Uçak Kullanmanın Heyecanını Yaşadılar

Eğlence tutkunlarını ağırlayan ATRAX 2014, ziyaretçilerin daha önce hiçbir yerde deneme imkanı bulamadığı ürünleri tek bir çatı altında buluşturarak ürünleri deneme imkanı sağladı. Türkiye’de hiçbir yerde bulunmayan Formula 1’da yarışıyormuş hissini veren araç simülasyonları, Türkiye’nin ilk hareketli motosiklet simülasyonu, İstanbul semalarında uçtuktan sonra uçağın havaalanına indirilebileceği uçak simülasyonları, ziyaretçilerin dört tarafını saran sinema salonu perdeleri ile 360 derece filmin kahramanı olabildiği sinema salonları, gelenlerin çocukluğuna inebileceği lunapark oyuncakları ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Gerçek bir Boeing uçağının kokpiti ile birebir aynı olarak dizayn edilen ve uçuş keyfinin doyasıya yaşandığı uçuş simülasyonları, gelecekte pilot olmayı düşleyen pilot adaylarının da beğenisini kazandı. 360 derece bir perdenin sardığı bir sinema salonunda filmin içindeymiş gibi film izleme şansı sunan Türkiye’nin ilk 360 derece sinema salonu ise, fuarın ilgi odağı oldu.

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti