Electro swing akımının yaratıcısı, nu-jazz, house ve elektronik müziğin sevilen isimlerinden The Parov Stelar Band ve müzikal zenginliğiyle dikkat çeken Oi Va Voi, tükenmek bilmeyen enerjileri ile dans dolu bir gece için 13 Aralık Cumartesi günü Volkswagen Arena’da sahne alıyor. Power FM’in katkıları ve Garanti Bankası ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek, saha içi biletlerin tükendiği “Babylon Presents” serisinin ikinci konseri Parov Stellar Band ve Oi Va Voi için son biletler biletix.com adresinden satın alınabiliyor.

90’lı yılların ikinci yarısında DJ olarak öne çıkan Parov Stelar, 2000’li yılllardan itibaren yayınlanan single, EP ve albümleriyle nu-jazz ve elektrik müziğin aranan isimlerinden biri haline geldi. İstanbul konserinde, 2012’de yayınlanan son albümleri The Princess’tan parçaların yanı sıra “Shine”, “All Night” gibi sevilen hitleri ile The Parov Stelar Band ve drum’n bass, ska, trip hop, soul ezgileri ile Oi Va Voi, tükenmek bilmeyen enerjileri ile dans dolu bir gece için sahnede olacak.

Parov Stelar Kim ki?

Müzikal kariyerine DJ olarak başlayan Marcus Füreder, sahne adıyla Parov Stelar’ın ilginç ve farklı müzikal dünyası, onu son senelerde Avrupa’nın en önemli müzisyenlerinden biri konumuna taşıdı. Elektronik, house ve nu-jazz müziğin en önemli yıldızlarından biri haline gelen Parov Stelar, aynı zamanda electroswing akımının yaratıcısı oldu. Albümlerinde Phoebe Hall, Billy Kern, Odette Di Maio, Miss Anita Rieglar ve Leena Conquest gibi isimlerle birlikte çalışan Parov Stelar, şarkılarında kullandığı hareketli altyapılarla da dikkat çekiyor. Eleştirmenler tarafından günümüzün sofistike müzisyenlerinden biri olarak tanımlanan Parov Stelar, The Parov Stelar Band olarak yayımlandığı son albümü The Princess’ın ardından Clap Your Hands adlı bir EP çıkardı.

Oi Va Voi Kim ki?

90’lı yılların sonunda Londra’da kurulan Oi Va Voi, müzikal zenginliği ve dinleyicileri derinden etkileyen ezgileriyle kendine çok özel bir hayran kitlesi yarattı. Laughter Through Tears öncesi demo albümleri Digital Folklore ve eğlenceli performanslarıyla kendini gösteren grup soul’dan, trip hop ve Balkan ritimlerine kadar uzanan geniş bir repertuvara sahip. Albümlerine KT Tunstall, Earl Zinger, Majer Bogdansky ve Sevara Nazarkhan gibi isimlerin katkıda bulunduğu Oi Va Voi, 2009’da yayınladığı “Travelling the Face of the Globe” albümünün ardından 2015 yayınlayacağı yeni albümleri için çalışmalara devam ediyor.

Bilet Fiyatları;

Tribün: 110 TL
Premium Tribün: 130 TL
Tribün (Kıstlı Görüş): 40 TL

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti