Büyük küçük demeden herkesin severek okuduğu, 200’den fazla dile çevrilen 1943 yılında Antoine de Saint- Exupery tarafından yazılan Küçük Prens (Le Petit Prince) 16 Ekim 2015’de sinemaseverlerle buluşacak.

Kupadan çantaya, ayakkabıdan cüzdana her yerde karşımıza çıkan Küçük Prens’i sinemada görmenin zamanı gelmiş de geçiyordu bile.

bardak

Filmde küçük bir kızın dünyası bilgisayar animasyonları ile anlatılırken Küçük Prens’in bulunduğu bölümlerde stop-motion animasyon kullanılıyor.

cuzdan

Yönetmen koltuğunda Kung Fu Panda’nın yönetmenliğini yapan Mark Osborne bulunuyor. Leonarda Di Caprio da filmde yapımcı olarak yer alıyor. Seslendirme kadrosunda Rachel McAdams, James Franco, Marion Cotillard, Jeff Bridges ve Paul Giamatti var.

Küçük Prens, Das Kapital’den sonra en çok satılan kitap ünvanına sahip. Bakalım vizyonda da benzer bir başarı yakalayacak mı?

Kod değil öykü yazmayı seven bir bilgisayar mühendisi, aynı zamanda siyaset bilimci (hem alaylı hem mektepli), kitap kurdu, gezip görmeyi cok seven cheesecake müptelasi.http://edebiunsurlar.blogspot.com/