24. James Bond filminin aslında bu yılın Sonbahar aylarında çekilecek olduğu biliniyordu. Fakat bugün yapılan açıklamaya göre Sam Mendes tarafından yönetilecek olan yapım, senaryo üzerinde çalışmaların sürmesi sebebiyle Aralık ayından önce çekimlere başlayamayacak.

Ekim 2015 tarihinde vizyona girmesi beklenen yapım için bu gelişmenin pek de olumlu olduğunu söyleyemeyeceğiz. Çünkü artık zamanla yarışmaları gerekiyor ve bu tarz durumlarda ya filmlerin vizyon tarihleri erteleniyor ya da beklenen şekilde filmin kalitesinde önemli bir düşüş yaşanıyor.

Daha önce beş James Bond filminin senaryosunu yazan Neal Purvis ve Robert Wade’in yeni filmde de geri döndüklerini de belirtelim. Senaryo üzerinde düzenlemeler yapacak olan ikili, daha fazla komedi öğeleri ve Miss Moneypenny ile James Bond arasında geçecek spesifik sahneler üzerinde çalışacaklar.

Şimdilik filmin vizyon tarihinde bir değişiklik yapılmadı ama prodüksiyon çalışmaları için nefes alacak vakitleri olmayacağı da kesin. Yani olası bir erteleme haberine şaşırmamak gerekiyor.

Filmin başrollerinde Daniel Craig, Naomie Harris, Ben Whishaw ve Ralph Fiennes yer alıyor. Sonbahar aylarına doğru oyuncu kadrosunun genişleyeceğini düşündüğümüzü ve bu yüzden olası James Bond haberlerine hazır olmanız gerektiğini de belirtelim.