Uzun zamandır sözü edilen, Outkast’in solisti olarak tanıdığımız André Benjamin’in efsane gitarist Jimi Hendrix’i canlandıracağı ve hayatını anlatan sinema filmi “Jimi:All Is By My Side”ın ilk fragmanı yayınlandı.

 

Tüm dünyada müzik severlerin, özellikle rock müzik severlerin merak ve heyecanla beklediği sinema filminden nihayet haberler gelmeye başlıyor. Jimi:All Is By My Side filminin yayınlanan ilk bir dakikalık fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Fragmanda Jimi Hendrix’in bir bayanla konuşması yer alıyor. Hendrix’i Londra’ya ilk defa getiren bu bayan Linda Keith.

Daha önce senaryo üzerine çalışan ve başarısız olan Paul Greengrass ve Hughes Kardeşlerin ardından “12 Yıllık Esaret / 12 Years a Slave” filmi ile bu yıl Oscar ödülü kazanan senarist John Ridley sayesinde yapım beyazperdeye hazır hale geldi. Film Hendrix’in müziğinden çok hızlı yaşamına odaklandığı için eleştiriler almıştı. Film Hendrix’in meşhur olduğu 1966-1967 yılları arasını işliyor.

Önümüzdeki hafta Amerika’da yapılacak olan South By Southwest festivalinde gösterilecek film için Avrupadaki yayınlanma tarihi ise 8 Ağustos 2014 olarak belirlenmiş.