iPhone 6’nın çıkış tarihi belli oldu! Apple’ın Çin’li üretici ortağı Pegatron, iPhone 6 üretimine Haziran ayı içerisinde başlayacak.

 

Teknoloji dünyasında yoğun olarak tartışılan ve kendisine ait olduğu iddia edilen sayısız fotoğrafın internete düştüğü iPhone 6’yla ilgili Apple ser verip sır vermese de, Apple’a yakınlığıyla bilinen Apple Patents’in raporuna göre iPhone 6 için kullanıcılar çok beklemeyecek.

Çıkış tarihini 19 Eylül olarak açıklayan söz konusu kaynak, böylece yeni iPhone’un Ağustos’ta tanıtılacağı iddialarını da yalanlamış oldu.

Çin medyasının popüler gazetesi Commercial Times’da yer alan bir habere göre, Apple’ın Çin’li üretici ortağı Pegatron, iPhone 6 üretimine Haziran ayı içerisinde başlayacak.iPhone işlemcilerini üreten TSMC’nin, Şubat ayında, iPhone 6’da kullanılacak olan 20 nm’lik A8 işlemcilerini üretmeye başlamasının ardından nihayet beklenen üretim haberi de gelmiş oldu.

Üretimin Çin’de kurulan yeni bir tesiste gerçekleştirileceği bilgisini veren Commercial Times, Pegatron’un iPhone 6 üretimindeki sorumluluk düzeyine ilişkin bilgi vermedi. Firma, en son Apple’ın iPhone 5c modelini üretmişti.Öte yandan iPhone 6’nın, iPhone 5s ve 5c gibi Eylül ayında satışa sunulması bekleniyor.

new-report-claims-to-reveal-features-well-see-in-the-iphone-6