HBO son zamanlarda spor belgeselleriyle ilgili biraz daha farklı bir yol izliyor. İlk olarak inanılmaz derecede tuhaf ve komik olan 7 Days in Hell vardı şimdi ise HBO spor belgeselleri kapsamında, Funny or Die ve büyük beyzbol ligi işbirliğiyle Ferrel Takes The Field var.

Bu özel komedi, Will Ferrel’ın 5 farklı beyzbol sahasını ziyaret etmesi ve aynı gün içinde bütün mevkilerde 10 farklı takımda yer almasıyla, geçen Mart ayında Arizona’da bahar antrenmanıyla başladı.

Oyunlardan birinde Ferrel kalabalığa seslendi: “Biliyor musunuz, bu yolculuğa ilk adım attığımda kendime sordum bunu yapabilir miyim diye. Kariyerim hiç planladığım gibi gitmiyor ama ben sahaya bolca tutku ve bolca cehalet getirdim.” Şaka bir yana, en gelenekselci spor fanlarının bile çok eğlenerek seyredeceği değişik bir deneyim gibi duruyor bu proje. Elbette, özellikle bazı takımların fanlarını ilginç sürprizler bekliyor. (Sahaya helikopterle inmesi, kılık değiştirerek çıkması ve fazlası.)

Çünkü Amerikan filmlerinden bildiğimiz üzere şu tam bir klasik değil midir? : “Hiçbir şey; bir sosisli kapıp, beyzbol sahasına gidip 9 tane Dominik Cumhuriyeti’nden adamın sahada sihir yaratmasını izlemekten daha Amerikanca olamaz.” Olamaz da… şimdi ise 8 Dominikli 1 tane de Irvine Kaliforniyalı var, bilin bakalım kim?

HBO yayın esasının özellikle Cancer for Collage(Kanserli gençleri üniversitelere teşvik ve burs imkanı) yararına olacağının altını çizdi. Ferrel Takes The Field 12 Eylül Cumartesi saat 22.00 ‘de HBO’dan ilk bölümünü yayınlayacak.