HBO, yapımcılığını Martin Scorsese, Mick Jagger ve Terence Winter‘ın üstlendiği, ismi konulmamış Rock ‘N Roll dizisinin ismiyle beraber ilk kısa teaserını yayınladı: Vinyl. Prodüktör Winter’ın devam eden projesi Boardwalk Empire sebebiyle hala yapım aşamasında olan Vinyl, Scorsese’in yanısıra pilot bölümün yönetmenliğindeki Jagger’la karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 1970lerin New York’unu baz alan, ismini punk ve diskonun rağbet gördüğü o dönemde canlı tutmaya çalışan bir müzik şirketi yöneticisinin uyuşturucu ve sex dünyasındaki keşfini anlatıyor.

Boardwalk Empire‘dan Bobby Cannavale, söz ettiğimiz müzik şirketi yöneticisi Richie Finestra’yı, Olivia Wilde aktris ve model olan eski karısı Devon’u, Ray Romano isim yapmak için promosyon şefliği yapan Zak Yankovich’i ve Juno Temple da analiz ve raporlama departmanında hırslı bir asistan olan ve kadınların erkek egemenliğindeki iş dünyasında öne çıkamama duvarını aşmaya çalışan Jamie Vine’ı oynayacak.

Şu sıralar hiç şüphesiz en çok beklenen televizyon etkinliği bu proje. HBO şimdiden 2016’da yayınlanmaya başlayacak Vinyl‘i seyirciye tanıtmaya başladı. Şimdi aşağıdaki küçük teaserı izleyin, sonra da bir ihtimal haftaya bizden full fragman bekleyin(belli mi olur?). Dizinin diğer oyuncuları arasında: Andrew “Dice Clay, Ato Essandoh,Max Casella, James Jagger, Jack Quaid, Brirgitte Hjort Sorenson ve P.J. Byrne bulunuyor.