Yıllardır ekranlarda polisiye türünde bir çok dizi ve film gördük fakat bu kadar yapımdan sonra bile unutulmaz bir hikaye arayışındayız. Şimdi ise televizyondaki en klişe ve en popüler tür “uyarlama” adı altında birleşiyor. Televizyonun karşımıza eski ya da yeni bir çok popüler yapım çıkardığı şu günlerde Warner Bros. TV’nin, 2001 Antoine Fuqua yapımı polisiye dram filmi Training Day ile karşımıza çıkacak olması pek de şaşırtıcı değil.

Deadline’dan aldığımız duyumlara göre Warner Bros. TV’ye bu fikri götüren bizzat Antoine Fuqua’nın kendisiymiş. Jerry Bruckheimer‘ın prodüktörlüğünde, Gangster Squad ve Justice League‘in senaristi Will Beall ve tabi serinin kontrolünde Fuqua olmak üzere ekip kaydedilmiş.

2001’de David Ayer tarafından yazılan senaryoda, çaylak bir LAPD (Los Angeles Police Department) polisi (Ethan Hawke) bir gün boyunca muzur narkotik dedektifi (Denzel Washington) tarafından aldığı eğitim anlatılıyor. Bu film Washington’a ikinci oscarını, Ayer ve Fuqua’ya da gelecek vaadeden kariyerlerini kazandırmıştı.

denzel-washington-antoine-fuqua-training-dayDizi, 4 büyük yayın ağına teklife sunulmuş bu da demek oluyor ki kablolu TV’den izleyemeyeceğiz. Hikaye günümüzde geçecek yani 15 yıl önce olaylarının içinde olan 2 ana karakter değiştirebilir. Fuqua 3 yıldır, Olympus Has Fallen, The Equalizer, ve Southpaw‘un başındaydı. Şu an hali hazırda 2016’da çıkacak olan The Magnificent Seven‘ın prodüktörlüğünü yapıyor. Başarılı yönetmenin, 2013’ten beri her sene bir projeye imza attığını görüyoruz haliyle. Bu yeni uyarlamanın da şimdiden ilgi çektiğine şüphe yok.

Hikayeyi bilmeyenler ve tekrar hatırlamak isteyenler için 2001’de vizyona girmiş olan filmin fragmanı aşağıda.

training-day-poster-405x600