Walt Disney’de 37 yıl çalışan Glen Keane deneyimini “Duet” isimli 3 dakikalık bir kısa filmde topladı. Kızla oğlanın aşkını anlatan bu kusursuz kısa film aynı zamanda çokta ilginç bir şeyin parçası.

Aladdin, The Little Mermaid, Beauty and the Beast, Tarzan ve Tangled filmlerinde karakter animasyonu yapan 60 yaşındaki Keane, 2012 yılında Disney’deki işinden ayrıldıktan sonra Motorola ve Google’ın kurduğu Advanced Technology and Projects Group’ta çalışmaya başladı.

İlk olarak Haziranın 25’inde Google’ın San Francisco’da düzenlediği I/O Konferansı’nda yayınlanan yayınlanan film “mobil bir cihazın üç boyutlu algılaması ve sensör algıları” ile yaratıldı.

Glen konferansta geleneksel el çizimi animasyonun teknolojiyle birleşimini gösterirken izleyenlerse karakteri cep telefonları üzerinden izledi. Spotlight Stories denen bu yeni hikaye anlatım biçimi mobil kullanıcıların hikayeyi sadece izlemekle kalmayıp, hikayeye katılmalarını sağlıyor.

İşte o kısa film:

 

 

Glen Keane’in Google I/O’da yaptığı sunum:

 

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.