Mr. Freeze, Gotham şehrine dahil olan son karakter. Şimdiye kadar serinin hayranları, reklamlarda buzlu kötü adamın görüntülerine tanık oldular. Yayınlanan son videoda ise genç Victor Fries, buz silahıyla birlikte görülüyor.

Mr. Freeze’in Gotham versiyonuyla ilgili henüz pek birşey yayınlanmasada dizinin hayranları Victor Fries’ı (Nathan Darrow) ilk kez 1. sezonun finali olan Worse Than a Crime bölümünde gördüler.

arnold-schwarzenegger-as-mr-freeze-dr-victor-850x560

Mr. Freeze’in asıl hikayesi Gotham’da tam anlamıyla işlenilmeyecek. Batman’in 1959’daki çizgi romanlarında karşımıza ilk çıktığında Mr. Zero (bazen Dr. Zero) ismi ile bilinen bir bilim adamı olan karakter, tasarladığı buz silahı ters tepince ağır kimyasallara maruz kalıyor. O andan itibaren yaşamak için bedeninin soğuk ortamlarda tutulması gerekiyordu.

Batman’in klasik serilerinde (1966 ve 1967) gösterilmeye başlayıp The Adventures of Batman (1968), The New Adventures of Batman (1977) gibi çizgi filmlere de dahil olan karakter, Emmy ödüllü Batman: The Animated Series’in ‘Heart of Ice’ bölümünde hayranlarına daha derin ve kalıcı bir biçimde sunuldu.

Sonrasında pazarlanılabilir bir karakter olan Mr. Freeze, 1967’den beri Gotham’da ilk kez televizyonda varlığını sürdürüyor.

Gotham, 29 Şubat Pazartesi Amerikan FOX kanalında yayınlanacak.