Gambit filminden güncellemeler geldi. Filmin çekimlerine ne zaman başlanacak? Beklentiler neler?

X-Men hayranları Deadpool’un geliştirilme sürecinde neler yaşandığını hatırlıyorlardır. Deadpool’un geçtiği zorlu süreçten bu kez Gambit geçiyor.

Twentieth Century Fox, MCU’nun yeni projelerini duyurmuş, tarih ve mekanlarını belirlemişti. Remy LeBeau tarafından onaylanan Gambit filmi de bunlardan biriydi.

2015’te yönetmenini kaybeden Gambit, baş rol oyuncularından Channing Tatum’u da kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya idi fakat daha sonra resmi olarak projeye imza attı ve ardından Léa Seydoux da Belladonna Boudreaux rolünü oynamak için projeye katıldı.

Fakat ne yazık ki film çekimleri planlanan tarihte başlamadı. Yönetmen Doug Liman kadroya katıldığında neredeyse yılın sonu gelmişti ve projenin yeni başlangıç tarihi Mart 2016 olarak belirlendi. Bu sebeple filmin vizyon tarihi de ileri atılarak 2017 olarak değiştirildi.

gambit-1

Birkaç ay sonra Fox filmin çekimini programından kaldırdı ve bu durum stüdyonun ne tarz bir değişiklik planladığı konusunda farklı spekülasyonlara yol açtı.

Birkaç hafta önce Fox, henüz duyurulmamış X-Men filmlerinin vizyon tarihlerini açıkladı.

Untitled Marvel film – Ekim 6, 2017
Untitled Marvel film – Ocak 12, 2018
Untitled X-Men film – Temmuz 13, 2018

Ocak ayının Deadpool 2 için kullanılacağı düşünülürse Ekim tarihi Gambit için en uygun tarih gibi görünüyordu. Temmuz 2018 ise muhtemelen X-Men: Apocalypse’in devam filmi olacak.

THR, yönetmen Doug Liman’ın Gambit’ten önce başka bir projede yer alacağını duyurdu. Bu durumda Gambit’in çekimleri önümüzdeki sonbahara kaldı.