Pek çok filmin müziklerini besteleyen Hans Zimmer artık süper kahraman filmleri için beste yapmayacağını açıkladı.

Disney’in klasik The Lion King’inin, Pirates of the Caribbean serisinin, Inception, Interstellar, Divergent, Sherlock Holmes gibi filmlerin ve The Dark Knight üçlemesinin müziklerini besteleyen Hans Zimmer, Batman v Superman: Dawn of Justice sonrasında yaptığı açıklamada artık süper kahraman filmleri için beste yapmayacağını açıkladı.

2005’te vizyona giren Batman Begins’den beri süper kahraman filmlerine beste yapan Zimmer, Christopher Nolan’ın The Dark Knight üçlemesinin tamamının müziklerini de besteleyen isim olmuş ve Batman v Superman’den önce, Zack Snyder’ın Superman filmi Man of Steel’in de müziklerini yapmıştı.

Fakat BBC News haberlerine göre Zimmer 11 yıllık çalışmanın ardından bitkin düştüğünü söyledikten sonra Batman v Superman hakkında “Bu filmin müziklerini yapmak oldukça zordu. Yeni bir dil bulmaya çalışmak…” diye ekledi.

hans_zimmer_04

Zimmer dinlendikten ve yeni dilini bulduktan sonra süper kahraman filmleri için beste yapmaya devam eder mi bilinmez ama onun besteleri olmadan, zira filmin tonunu ayarlamakta da duyguyu yansıtmakta da müzik oldukça önemli bir etken, Zack Snyder’ın işinin daha da zorlaşacağına şüphe yok.

3 YORUMLAR