Star Wars: Episode 8’den Rey ve Luke Skywalker’ın bulunduğu bir sahnenin detayları internete düştü.

Star Wars: The Force Awakens’da Daisy Ridley’in Rey’i ve Mark Hamill’in Luke Skywalker’ının buluşmasını gördüğümüz kapanış sahnesinden beri hayranlar bir sonraki filmde ikiliyi neyin beklediğini merakla bekliyor.

Anlattıklarına göre Star Wars YouTuber’ı Mike Zeroh’a kaynağını belirtmediği bir yerden ona Luke & Rey’in bir sahnesinin detaylarını anlatan bir mail gönderildi. Aynı kaynaktan kendisine The Force Awakens için de sonradan doğru olduğu ortaya çıkan detaylar gönderilmişti.

email-pic-1

Kaynaktan gelen bilgilere göre bahsedilen sahnede Luke Skywalker, Rey’i lightsaber’ların (ışın kılıcı) önemi hakkında eğitiyor ve bunu yaparken elini kaldırarak Rey’in ellerinden ışın kılıcının uçmasına sebep oluyor. Sahnenin devamında Luke diğer elini kaldırarak kendi ışın kılıcının belinden ayrılarak uçmasını sağlıyor. Bu noktada Luke’un iki eli havada, sol elinin altında yeşil, sağ elinin altında mavi ışın kılıcı havada asılı olarak duruyor. Bu noktadan sonrası daha da ilginçleşiyor. Luke gözlerini kapatıp her iki ışın kılıcının parçalara ayrılmasını sağlıyor böylece sonunda her iki elinin altında biri yeşil diğeri mavi olmak üzere Crystal oluyor. Bu sefer Rey’i Crystaller hakkında bilgilendiriyor.

Parçalara ayrılan ışın kılıçlarını görmek görsel olarak oldukça ilgi çekici olması bir yana, Rey’in eğitimi açısından da akla yatıyor.

Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Carrie Fisher, Mark Hamill ve Adam Driver isimlerinin dahil olduğu ve Rian Johnson tarafından yönetilecek Star Wars: Episode 8, 15 Aralık 2017’de vizyona girecek.

Bahsettiğimiz videoyu buradan izleyebilirsiniz: