Warcraft gişe rekoru kırdı. Bilgisayar oyunundan sinemaya uyarlanan filmler arasında en iyi gişeyi elde eden film ilk 3 gün içerisinde Türkiye’de 202 bin 892 kişi izledi ve 2 milyon 761 bin 524 TL gişe hasılatı elde etti.

Çin’de gösterime girdiği ilk gün 46 milyon dolarlık gişe hasılatı elde eden film şu ana kadar 200 milyon doları sadece bu ülkede görmüş durumda ve vizyona geç girdiği Amerika’da da şu ana kadar toplam 38 milyon 432 bin 955 dolar hasılat elde etti. Toplamda 377 milyon doları geçmeyi başaran Warcraft, böylece en yakın rakibi Prince of Persia’yı (335m) geçerek en çok gişe yapan oyun uyarlaması oldu.

Dünya genelindeki hasılatı oyun uyarlamaları içinde en yüksek seviyeye gelen Warcraft için bu aynı zamanda hikayesinin beyazperdede devam edeceğinin de müjdesi.

 • Şu an dünya çapında nerdeyse 400 milyon $.Nerden okuyorsunuz haberi anlamıyorum ki!

  Kaynak:Box Office Mojo

  • Haberde dünya çapındaki hasılat unutulmuş zaten Türkiye ve Amerika hasılatı var. Yanlış bir rakam bulunmuyor. Şimdi total rakamlar ile güncelliyorum. (Berk)

   (Güncellendi)

 • En iyi video oyunu uyarlaması film, Angry Birds. Amerika hasılatı 103 milyon, Warcraft ise 38 milyonda kalmış durumda.

  • Warcraft sadece Çin’de 200 milyon dolar hasılat yaptı (: haber tüm dünya geneli ama arkadaşlarımız nasıl başardılarsa tüm rakamı yazmayı unutmuş. El atıyorum habere (Berk)

  • Aslında dünya çapında 378 milyon hasılatı var. Bunun 200 milyonu Çin, 38 milyonu Amerika ise film gerçekten gişede başarısız demektir. Angry Birds, dünya çapında 327 milyon olmasına rağmen Amerikan gişesi ile daha başarılı gözüküyor. ????

  • Fikret Erşen Tabii Warcraft’ın geçtiğimiz hafta, Angry Birds’ün Mayıs’ta vizyona girdiğini unutmamak lazım ABD’de. Hoş bence aynı kategoride değiller de neyse (:

  • Video oyunu uyarlaması kategorisinde değerlendiriyorum. ???? Bir de, Amerika’da çok olumsuz eleştiri aldı film. Video oyunları uyarlamaları lanetinden nasibini aldığı konuşuluyor. Ben de filmi iki hafta önce izledim. Beklentilerimin çok altında kaldığını söyleyebilirim. Vikings yıldızı Travis Fimmel, filmi ayakta tutan tek kişi. Ayrıca, Durotan rolündeki Toby Kebell’in de çok şanssız bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. İyi bir film sayılmasına rağmen gişede başarısız olan Pers Prensi, geçen yılın felaketi Fantastic Four ve bu yıl da Warcraft. İyi bir oyuncu için çok şanssız seçimler.