J. K. Rowling’in yazdığı fantastik roman serisi Harry Potter’ın sinema uyarlamasıyla hayatımıza giren Daniel Radcliffe serinin son filminden 5 yıl sonra hayranlarını sevindirecek açıklamalarda bulundu.

2011 yılında film serisinin sonlanmasına rağmen Harry Potter evreni hala gündemde. Sekizinci ve son film olan Ölüm Yadigarları Bölüm 2’nin ardından neler yaşandığını anlatan ve kapalı gişe oynayan Harry Potter and The Cursed Child isimli tiyatro oyunu ile karşımıza çıkan fantastik evren yakın zamanda vizyona girecek Fantastic Beasts and Where to Find Them ile sinemaya geri dönmeye hazırlanıyor. Ne kadar farklı hikayerler ile karşımıza çıkmaya hazırlanılsa da Harry Potter’sız bir Harry Potter Evreni biraz eksik.

Daniel Radcliffe, katıldığı Radio Times’ın “Seni tekrar Harry Potter olarak görecek miyiz?” sorusuna karşılık “Hayır” cevabını verse de açık kapı bırakmayı ihmal etmedi. “Senaryonun iyi olması geri dönüşüm için önemli ve olağanüstü durumlar olması gerekiyor. Öte yandan Harrison Ford’un Han Solo konusunda dediklerini biliyorsunu ve neler olduğu ortada. Şimdilik ‘Hayır’ diyorum ancak gelecekte her şey olabilir.” dedi.

Kitapların yazarı J. K. Rowling’in aynı zamanda senaryo yazmaya başlamasıyla birlikte bu açıklamalara göre Daniel Radcliffe’i tekrar Harry Potter olarak görmemiz mümkün. Fantastic Beast and Where to Find Them ile ilk senaristlik deneyimini gerçekleştiren Rowling eğer senaryo yazmaya devam ederse Daniel Radcliffe’i etkileyebilir.

Olası bir yeni Harry Potter filmi ise Harry Potter ve Felsefe Taşı’ndan çok daha öncesini anlatan Fantastic Beast ile bağlantılı olamaz ancak bahsettiğimiz Harry Potter and the Cursed Child tiyatro oyununun sinema uyarlaması olursa yeni bir Harry Potter filmi için heyecanlanmaya başlayabiliriz.