Bir süredir konuşulan “2016 Yaz Olimpiyatları sanal gerçeklik cihazları ile izlenebilecek” söylentileri hakkında ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı.

12

Brezilya’nın Rio de Jenerio şehrinde düzenlenecek olan 2016 Yaz Olimpiyatları, dünyanın önde gelen spor etkinliklerinden biri. Etkinlik bir ilke imza atıyor ve, Olimpiyatları sanal gerçeklik ortamında izleyebilme imkanı sunuyor. Ayrıca sanal gerçeklik kullanıcılarına özel içerik de sunmak şuan ki planların içerisinde.

Samsung_600_2

NBC kanalı Olimpiyatların yayın haklarını elinde bulunduruyor. Kanal, Olimpiyatlar için yaklaşık 85 saatlik bir sanal gerçeklik içeriğini kullanıcıların hizmetine sunması, ilk hedeflerin arasında. Bu içeriği izlemek için ise Samsung‘un sanal gerçeklik cihazını kullanmanız gerekiyor.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi, bir süredir konuşulan olay, NBC kanalının durumu doğrulaması ve yayın planlarını açıklaması ile birlikte olay resmileşmiş oldu. Sadece Samsun sanal gerçeklik kasklarında bulunan NBC Sports uygulaması ile izlenebilecek olan olimpiyatlar, önümüzdeki günlerde kaska sahip kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunacak.