9 kategoride Emmy adaylığı bulunan Game of Thrones’un yazarı George R.R. Martin’den 68. Emmy adaylıklarına  itiraz geldi.

Önemli herhangi bir kategoride aday gösterilmeyen Outlander’ın hakkının yendiğini düşünen Martin; “Üç başrol oyuncusu da mükemmeldi. Özellikle Tobias Menzies hem Frank hem de Black Jack’i canlandırırken inanılmazdı.” dedi.

George R.R. Martin’in aday olmamasını eleştirdiği Outlander 2014 yılında yayınlanmaya başladı. Caitriona Balfe, Sam Heughan, Duncan Lacroix, Tobias Menzies gibi oyuncuların yer aldığı romantik drama dizisinin yapımcılığını Ronald D. Moore üstleniyor. 1945 yılında geçen dizi evli bir savaş hemşiresi olan Claire Randall’ın gizemli bir şekilde 1743 yılına yolculuk etmesini ve İskoç savaşçısı Jamie Fraser ile evliliğini konu alıyor. Bilim kurgu, tarih ve fantastik öğelerini taşıyan dizi Diana Gabaldon’un aynı isimli kitabından uyarlandı.

Martin, Game of Thrones adaylıkları için ise “Oyunculuk kategorisinde Game of Thrones bu sene en iyi sezonunu yaşadı. Özellikle Kit Harington (Jon Snow) ve Maisie Williams’ın (Arya Stark) akademi tarafından sonunda takdir edilmesine çok sevindim. Zamanı gelmişti bana kalırsa” diyerek oyuncuların başarısına vurgu yaptı.

Lena Heady, Emilia Clarke ve Maisie Williams aday oldukları En İyi Yardımcı Drama Aktrisi kategorisinde beraber yarışırken Peter Dinklage ve  Kit Harington En İyi Yardımcı Drama Aktörü kategorisinde ödülü kazanmaya çalışacak. Dizi aynı zamanda En İyi Drama Dizisi, En İyi Drama Senaristi ve En İyi Drama Yönetmeni kategorilerinde de aday.