Game of Thrones’un 7. sezonunun öncekilerin aksine Mart/Nisan yerine 2017’nin yazında yayınlanacağı ve 7 bölüm olacağı açıklandı.

“Winter is coming”li geçen sezonların ardından sonunda “kış geldi” fakat bir bedeli var. Geçtiğmiz sezonlarda Game of Thrones çekimleri Temmuz’un sonunda başlardı. Önümüzdeki sezon, dizinin yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın daha kışlık mekanlara ihtiyaç duymalarından dolayı çekimleri daha geç başlayacak dolayısıyla şimdiye kadar alışkın olduğumuz Mart/Nisan ayları yerine 2017’nin yazında yeni sezon ile buluşacağız.

game-of-thrones-season-6-dany

Kötü haberler burada da bitmiyor çünkü bu haberler birlikte yeni sezonun 10 yerine 7 bölüm olacağı da açıklandı. Daha önceleri Benioff ve Weiss yaklaşık 13 bölümlük bir hikaye kaldığını ve bunu iki sezona yaymayı düşündüklerini açıklamışlardı. Bu da 8. sezonun muhtemelen 6 bölüm olacağı anlamına geliyor.

Game of Thrones’un 7. sezonun çekimlerinin büyük bir bölümü Kuzey İrlanda’da kalanı ise İspanya ve İzlanda’da yapılacak. Gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.