Variety’nin haberine göre Divergent serisinin son filmi  The Divergent Series: Ascendant sinemada yayınlanmayabilir bunun yerine muhtemel bir dizi için karakterleri tanıtan bir TV filmi olacak.

12363.dng

Shailene Woodley’nin başrolünde yer aldığı ve Veronica Roth’un kitabından uyarlanarak Neil Burger (Limitless) yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan The Divergent serisinin ilk filmi, Lionsgate’in diğer yapımı The Hunger Games’in elde ettiği başarıyı sağlayamadı. Ardından gelen ikinci film, The Divergent Series: Insurgent’a daha aksiyon odaklı bir yön verildi fakat 297.2 milyon dolar ile önceki filmden sadece 9 milyon dolar daha fazla hasılat getirmeyi başardı. Böylece Lionsgate bir kez daha değişiklik yaparak The Divergent Series: Allegiant’a daha bilim kurgumsu bir hava verdi, iki filme böldü fakat Allegiant, 179.2 milyon dolar ile gişede stüdyonun istediği başarıyı elde edemedi.

untitled-6918.dng

Böylece ikinci bölüm olan The Divergent Series: Ascendant’ın hazırlıklarına başlamış olan Lionsgate görevi televizyon ekibine vererek serinin final filmini, şimdiki kadro ve yeni kişileri tanıtan bir TV filmi ile tamamlama kararı aldı.

Bu plan henüz erken aşamalarında ve Woodley, Theo James, Ansel Elgort ve franchise’ın diğer isimlerinin bir TV filmi için geri dönüp dönmeyeceği belirsiz