Bu hafta aralarında Warner Bros. Pictures yapımı korku filmi Lights Out’un da bulunduğu 6 yapım vizyona giriyor.

LIGHTS OUT (IŞIKLAR SÖNÜNCE)

Ailesine dadanan doğaüstü varlıkların sırrını çözmeye çalışan Rebecca’nın hikayesinin anlatıldığı filmde Rebecca, kardeşini koruyabilmek için bu gizemli varlığı yok etmenin yolunu arıyor.

LES PROFS 2 (AMMAN HOCAM 2)

Fransa’nın en kötü iki öğretmeni yeni ve gizli bir görev için İngiltere’ye giderler. Dunces Kralı Boulard ile beraber ülkenin en iyi okuluna giderler ve eğitim alanında ün yaptıkları metotlarını gelecek nesillere uygularlar! 2013 tarihli ilk filmde olduğu gibi yönetmenliği yine Pierre-François Martin-Laval üstleniyor. Kadroda ise Kev Adams, Isabelle Nanty ve Didier Bourdon’ın isimlerini görmek mümkün.

THE GHOSTS OF GARIP (KANLI GİRDAP)

Çekimleri Türkiye’de yapılan ve Türk oyuncuların yer aldığı Amerikan yapımı The Ghosts of Garip; Amerikalı belgesel yapımcısı John Gillespie ve ekibi III. Vlad üzerine bir projede çalışırken İstanbul’dan gelen telefonla yeni bilgilere ulaşıldığını öğrenirler. Kazıklı Voyvoda olarak tanınan Romanya prensi uzun süre İstanbul’da bir zindanda tutulmuş, ülkesinde ölmüş olsa da mezarı bulunamamıştır. iddialara göre Voyvoda’nın cesedi İstanbul’da bir mezara nakledilmiştir. İstanbul’a gelen ekip araştırmalarını derinleştirdikçe Voyvoda zamanında müritleri tarafından işkence edilen çocukların efsaneleriyle karşı karşıya gelir. Voyvoda’nın mezarı da çocukların öldürüldüğü tüneller gibi hayalet köyün içindedir.

Başrollerinde S: Selma Ergeç, Selim Bayraktar, Gianni Capaldi, Natalie Burn, Guillermo Ivan ve Larry W. Carrell’ın yer aldığı filmin yönetmenliği Patricio Valladares’e ait.

REMEMBER (HATIRLA)

The Sweet Jereafter filmi ile Oscar adaylığı bulunan yönetmen Atom Egoyan’ın yeni filmi Remember, hafızası ile ilgili sorunlar yaşayan yaşlı Zev’in acıklı hikayesini temel alıyor. Zev, 70 yıl önce Amerika’da sahte bir kimlikle yaşayan Nazi bekçisinin ailesini katlettiğini keşfediyor ve bakım evindeki arkadaşı Max’in de yardımıyla geç kalmış adaletin sağlanmasını kendisine görev ediniyor. Şaşırtıcı tesadüflerle dolu kıtalar arası yolculuğa çıkan Zev’in en büyük düşmanı ise hasarlı hafızası oluyor. Filmin başrollerini Christopher Plummer, Martin Landau, Dean Norris ve Bruno Ganz üstleniyor.

OUR KIND OF TRAITOR (HAİN)

Susanna White’ın yönetmenliğini yaptığı ve Ewan McGregor, Damian Lewis, Stellan Skarsgard’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı film John le Carre’nin aynı isimli romanından uyarlandı. Film Rus oligark planlarını bozmaları için yem edilen ve Rus mafyası ve İngiliz Gizli Servisi arasında sıkışan çiftin hikayesini anlatıyor.

DORAEMON: NOBITA AND THE BIRTH OF JAPAN (DORAEMON: TAŞ DEVRİ MACERASI)

70 bin yıl öncesinin Japonyasında geçen filmde Nobita ve arkadaşlarının maceralarını konu alıyor. Nobita yaşamaktan keyif alacağı bir yer bulmak için zamanda yolculuk eder ve kendisi ile aynı amacı taşıyan Shizuka, Gian, Suneo, Doraemon ile tanışır. Nobita’yla birlik olan çocuklar Japonya’nın 70 bin yıl önceki haline giderler.