Ana başlığı “Yolculuğun Başlıyor” adı altında Codemasters tarafından paylaşılan yeni F1 2016 videosu ve yeni ekran görüntüleri paylaşıldı. Serinin 7. oyunu olacak olan oyun 19 Ağustos 2016 tarihinde çıkışını yapacak.

f1

Paylaşılan video’dan ve fotoğraflardan oyun için beklentilerimizi bir adım öteye taşıyabiliriz. 2010 – 2014 yılları arasında çıkan oyunlarda EGO 2.0 grafik motorunu kullanan Codemasters, 2015 yılında EGO 3.0‘ı deneyerek güzel bir iş başardığını düşünmüştük. Fakat oyuncular oyunda çıkan hatalardan ve sorunlardan çok fazla rahatsız olduklarını belirtmişlerdi.

f2

Eski oyunlardaki sorunları bu sene giderildiğini açıklayan Codemasters tasarım ekibi lideri Lee Mather, ” Eski oyunlara kıyasla bir çok özelliğin eklendiğini ve oyunun daha uzun bir kariyer moduna sahip.” olduğunu belirtmişti.

f12016may006wmpng-6534bd_765w

Çıkan haberlere göre oyunun kariyer modunun 10 sezona kadar çıkarıldığı ve 2015’te kaldırılan ve neden kaldırıldığı konusunda bilgi verilmeyen sanal güvenlik araçlarının ilk defa pistlerde dolaşacağını, araç geliştirmelerinin, yarış anında ve yarış dışında sanal antrenörlerle çalışma imkanını sunacak olan oyunda, oyuncular kendi karakterlerini yaratarak onları geliştirme imkanı verecek.

f12016may009wmpng-d49364_765w

Oyuncuların hoşuna gidecek özelliklerden birisi de gerçek F1 pilotlarının hafta sonlarında serbest antrenman turlarını da oyuna eklediği ve yarışa kadar detaylı bir şekilde kendilerini geliştirme imkanı sunacağı. Farklı hava şartlarına uygun lastiklerin de test edileceği oyunda yeni stratejiler geliştirip rakipleri kendi taktikleriniz ile alt edebileceksiniz.

f12016may011wmpng-d49365_765w

Gerçek hayatta bir F1 pilotu yaratır gibi oyun bize birçok yenilik sunmayı hedefliyor. Karakter yaratma ekranında kendine has özellikler ekleyen Codemasters yeni eklediği takımı ve en hızlı sokak pisti olan Bakü‘yü de oyunun haritalarına eklemiş durumda.

Codemasters‘ın yaptığı açıklamalarda oyunda birkaç sürpriz özelliğin yer alacağını da belirtti.

PC, Playstation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülmeyi bekleyen oyun bakalım bizler için daha ne gibi yenilikler barındırıyor. Bunu zamana bırakıp göreceğiz.