Geçtiğimiz sene Comic-Con’a ara veren Marvel bu sene oldukça ses çıkartarak geri döndü. Gecenin son duyurusunu az çok biliyorduk ama resmi bir onay almış olmak yine de sevindirici.

Marvel Stüdyosunun ilk büyük kadın süper kahramanı, Captain Marvel’ı Oscar ödüllü oyuncu, Brie Larson canlandıracak. Room yıldızı Brie Larson’un Marvel stüdyosu ile Captain Marvel, nam-ı diğer Carol Danvers karakteri için görüşmelerde olduğunun haberini geçtiğimiz ay yapmıştık. Süper güçler elde ederek Captain Marvel’a dönüşen ABD Hava Kuvvetleri pilotu Carol Danvers etrafında gelişecek olan filmin yönetmeni henüz belli değil fakat karakterin Avengers: Infinity War’da yer alması beklenildiğinden oyuncu seçiminin erken gerçekleşmesi önemliydi.

Bahsettiğimiz gibi Room’da sergilediği performansından dolayı Oscar’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan Brie Larson, Short Term 12, The Spectacular Now, Scott Pilgrim vs. The World, Kong: Skull Island gbi çalışmalarda da yer aldı ve şimdi  The Glass Castle isimli bir dramın çekimlerine devam ediyor.

Captain Marvel’ın vizyon tarihi 5 Mart 2019 olarak belirlendi.

captain-marvel-logo