Chadwick Boseman tarafından canlandırılan  Black Panther ile önce  Captain America: Civil War’da tanıştık. Ardından merakla beklediğimiz solo Black Panther filminde Boseman’a, Oscar ödüllü Lupita Nyong’o ve Michael B. Jordan’nın da eşlik edeceği haberi geldi. Fakat rolleri hakkındaki detaylar bugüne düne kadar gizli tutuldu.

San Diego’da gerçekleşen Comic-Con’da Marvel Stüdyosunun başı Kevin Feige, stüdyonun yeni logosuyla birlikte Black Panther kadrosuyla ilgili detayları açıkladı.

Böylece daha önce kulağımıza gelen bilgiler resmiyet kazanmış oldu. Önümüzdeki Black Panther filminde Michael B. Jordan, Erik Killmonger olarak; Lupita Nyong’o, Nakia olarak ve Danai Gurira, Okoye karakteri olarak yer alacaklar.

Daha önce Creed ve  Fruitvale Station gibi çalışmalarda yer alan  Michael B. Jordan Mayıs ayında yaptığımız haberde bahsettiğimiz gibi filmin kötü karakterini canlandıracak. Lupita Nyong’o ise T’Challa ile duygusal bağı olan bodyguard’ı, Nakia olarak yer alacak. The Walking Dead’deki rolü ile tanından Danai Gurira da T’Challa’nın koruyucuları arasında, Nakia’nın arkadaşı olarak hikayede yerini alacak.

Black Panther, 2 Şubat 2018’de vizyona girecek.