Bir süre önce yayınlanan kısa bir video ile oyuna ekleneceğini duyurulan karakterin yetenekleri belli oldu.

kled

Yayınlanan kısa videodanda anladığımız gibi karakterimiz bir yordle. Noxus lejyonlarının çıktığı her akında savaştığını, akla gelen bütün askeri rütbeleri aldığını ve bir kes olsun çatışmadan kaçmadığı söylenen söyleniyor. Ancak karakterimiz aslında bir manyak, Deli Bozuk Süvari. Kendi gölgesinden korkan Skaarl isminde birde bineği var. Gelelim karakterimizin yeteneklerine.

PASİF: ÖDLEK KERTENKELE SKAARL

Korkak bineğimiz Skaarl’ın kendine ait bir canı var. Sahibi üzerine bindiğinde alınan hasarı bölüşüyorlar. Kled’in eşya, rün ve kabiliyetlerden aldığı ilave canlardan Skaarl’da etkileniyor. Gelen ilave can göstergesi sıfırlandığında korkak bineğimiz arkasına bakmadan kaçıyor ve Kled’i yalnız bırakıyor.

Q(Bineğin üzerinde iken): AYI OLTASI

Kled rakibine doğru halatın ucuna bağlı bir ayı kapanı fırlatır. Üzerinden geçen bütün rakiplere hasar verir ve isabet ettiği rakip şampiyonları yakalar. Kled bir kaç saniye boyunca yakalanan hedefin yanında kalırsa halat sarılmaya başlar ve kendinize doğru çektiğiniz rakip yavaşlamaya başlar. Bu yetenek ayrıca minyonlar üzerinde ilave hasarda verir.

Q(Binekte değilken): CEP PİŞTOVU

Kled piştovunu ateşleyerek hedeflenen yöne bir saçma gönderir ve kendisini ters istikamete doğru geri savurur.

W(Pasif Yetenek): WAHŞET SEVDASI

Kled’in normal saldırıları hışma kapılmasını ve sonraki dört normal saldırısının saldırı hızı kazanmasını sağlar. Hışımla yaptığı son vuruş, hedefin azami canının belli bir oranda rakibe ilave hasar verir.

E(Sadece Binek Üzerinde): YARDIR!

Kled ve Skaarl hedefe doğru atılarak yoluna çıkan rakiplere hasar verir ve geçici süreliğine haraket hızı artışı kazanırlar. Yardır bir şampiyona isabet ederse yetenek tekrar kullanılabilir hale geliyor. Aynı hedefin üzerinden yeniden geçip ona ikinci defa hasar verilebilir.

R(Sadece Binek Üzerinde): HÜCUUUUUUUM!!!

Kled ve korkak bineğimiz Skaarl hedef konuma hücum ederek bir kalkan oluşturur, arkalarındaki bütün takım arkadaşları ise bu alanda hareket hızı kazanır. Skaarl karşılaştığı ilk rakip şampiyona toslayarak hedefin azami canının belli oranda hasar verir.

Kled cesaretli bir karakter. Deli Bozuk Süvari‘nin tek derdi rakiplerinin canını almak. Korkak binek Skaarl cesaretini kaybedip Kled‘i çatışma alanında yalnız bıraksada Kled çatışmaya devam ettiği zaman Skaarl cesaretini toplayıp yardıma geliyor.