TCA yaz turu sürecinde izleyiciler, Netflix yetkilisi Ted Sarandos’a Daredevil ve Jessica Jones’un yeni maceralarıyla ne zaman buluşacaklarını sordular.

Ted Sarandos, yılda iki sezon stratejisine sadık kalarak 2017 senesi için ayırdıkları yerleri Iron Fist ve The Defenders kaptığını belirtti.

jessica_jones_ritter

Bu beklenilmedik bir haber olmasa da (ve Matt Murdock ve Jessica Jones ile The Defenders’ın 8 bölümü boyunca karşılaşacak olsak da) bunun Marvel-Netflix ortaklığındaki diziler için nasıl bir gidişatı olacağını merak ediliyor. Daha önce, Jessica Jones’un ikinci sezonunun The Defenders ile arka arkaya çekileceği haber gelmişti dolayısıyla Jones’un 2018 ilkbaharında gelecek olması muhtemel.

Asıl soru ise 2018 son baharında gelecek olan dizi. O dönemde gelebilecek arasında The Punisher’ın birinci sezonu ve Daredevil’ın üçüncü sezonunun olması muhtemel görünüyor fakat Marvel ve Netflix yılda iki dizi yayınlama konusunda kararlılarsa bu, hayranların Frank Castle’ın solo dizisi veya The Defenders’ın etkilerinin Daredevil’a nasıl yansıyacağını görmelerine daha 3 yıl var anlamına geliyor.

daredevil-martta-aramiza-donuyor_130967191726596389

Daredevil’ın 1. ve 2 sezonunu, Jessica Jones’un ise 1. sezonunu Netflix’te izleyebilirsiniz. Luke Cage’in 1. sezonu 30 Eylül’de yayınlanacak. The Defenders ve Iron Fist ise 2017’de gelecek. Jessica Jones’un 2. sezonu, The Punisher ve Daredevil’ın 3. sezon yayın tarihleri ise henüz açıklanmadı.