Bundan birkaç ay önce Captain America: Civil War’da Marvel Evreninin yeni Spider-Man’i ile tanıştık. Tom Holland tarafından canlandırılan karakter izleyiciler tarafından çoğunlukla olumlu karşılandı.

Bununla birlikte Spier-Man’in solo filmi olan Spider-Man: Homeoming ile ilgili merak edilenler ve genç Peter Parker filmlerinin nasıl gelişeceği konusunda kafadaki sorular arttı.

SAN DIEGO, CA - JULY 23:  Actor Tom Holland from Marvel Studios’ "Spider-Man: Homecoming” attends the San Diego Comic-Con International 2016 Marvel Panel in Hall H on July 23, 2016 in San Diego, California. ©Marvel Studios 2016. ©2016 CTMG. All Rights Reserved.  (Photo by Alberto E. Rodriguez/Getty Images for Disney) *** Local Caption *** Tom Holland

Geçtiğimiz hafta sonu San Diego’da gerçekleşen Comic-Con 2016’da Marvel Stüdyosu Başkanı Kevin Feige, lise döneminin başındaki Peter Parker filmini konu alan Homecoming’den sonraki filmlerin nasıl gelişeceği, Peter Parker’ın lise dönemini konu alan filmlerin ne kadar süreceği konusunda soruları cevapladı.

Kevin Feige bunun üzerine ilk amaçlarının Spider-Man’i Marvel Sinema evrenine başarılı bir şekilde tanıtmak olduğu ve filmden çıkan insanların “Ben bu Spider-Man’i sevdim. Ondan daha fazla görmek isterim.” demelerini sağlamak olduğunu ve bunu başardıklarını düşündüğünü belirtti. Şimdi ise başarılı Spider-Man: Homecoming filmi yapmayı ve insanların karaktere yeniden aşık olmalarını amaçladıklarını söyledi ve açıklamasına şöyle devam etti:

SAN DIEGO, CA - JULY 23: (L-R) Actors Jacob Batalon, Laura Harrier, Tom Holland, Tony Revolori, Zendaya and director Jon Watts from Marvel Studios’ "Spider-Man: Homecoming” attend the San Diego Comic-Con International 2016 Marvel Panel in Hall H on July 23, 2016 in San Diego, California. ©Marvel Studios 2016. ©2016 CTMG. All Rights Reserved.  (Photo by Alberto E. Rodriguez/Getty Images for Disney) *** Local Caption *** Jacob Batalon; Laura Harrier; Tom Holland; Tony Revolori; Zendaya; Jon Watts

“Bunun ardından daha fazlası gelmeli mi? Tabi. Bu (filmde) lisede 2. senesi olacak. Bir sonraki 3. sınıf olacak mı? Ondan sonraki son sınıf olacak mı? Bunların arasında yaz tatil dönemleri olacak mı? Yada bilmem ne ama Peter için düşündüğümüz yolculuk Hogwarts öğrencilerinin her yıl yaşadıklarından farklı olmayacak ki bu da ilk fikirlerimiz arasında yer alıyordu.

Yani her yıl farklı bir macerayla karşılaşan Harry Potter filmlerindeki Hogwarts öğrencileri gibi lisedeki her yılı için farklı zorluklardan geçen bir Spider-Man serisi izleme ihtimalimiz var. Bu önceki Spider-Man filmlerinden çok farklı bir gidişat olacak ve güzel ekilirse iyi meyve verecek bir fikir gibi görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Please enable Javascript to watch this video

Please enable Javascript to watch this video