İki sezon boyunca ABC’de yayınlanan Agent Carter dizisinin geçtiğimiz bahar ayında iptal edildiğinin haberini yapmıştık.

Düşen reytinglere rağmen Agent Carter bir grup izleyicisine, Netflix’e diziyi kurtarmaları için 127000 kişinin imzaladığı bir dilekçe göndermelerine sebep olacak kadar ilham vermiş. Daha önce Arrested Development ve Gilmore Girls gibi dizileri iptalinden kurtaran Netflix’in Agent Carter’ı da sahipleneceği konusunda hayranların ümitleri vardı. Marvel’ın Netflix ile hali hazırda olan ilişkisi bu ümitleri yükseltiyordu.

Agent-Carter-Hollywood-Ending-Jarvis-Peggy-Jack

EW ile yaptığı röportajda Netflix yetkilisi Ted Sarandos’a Agent Carter’ı neden kurtarmadıkları soruldu. Sarandos’un yaptığı açıklamaya göre bunun sebebi  Daredevil, Jessica Jones ve  The Defenders ile yakından ilgili:

“Tamamen orjinal isimleri almak istiyoruz ve Marvel’e ayırdığımız bölüm için hali hazırda çizgi roman dizilerimiz var. Asıl sebebi bu.”

Bunun dışında Marvel’ın Agent Carter için uluslararası anlamda yaptığı anlaşmalar, Netflix’in diziyi tamamen kendi bünyesine alıp dünya çapında yayınlamasını zorlaştırıyordu.