Yazar/yönetmen Joss Whedon’un The Avengers’da yaşadığı en büyük güçlüklerden biri, yeni karakterleri tanıtıp aynı zamanda kendi  filmlerinin yıldızı olan bu kahramanların hikayelerine uyum sağlamak oldu.

Dünya çapında 1.5 milyar dolar gelir elde eden filmi ile hem amacına yönelik bir film oluşturmuş hem de izleyicilerin beklentilerini karşılamayı başarmıştı. Filmin zayıf yönleri de vardı ve bunlardan biri Jeremy Renner tarafından canlandırılan Hawkeye karakteriydi ve görünüşe göre Jeremy’nin kendisi de bu fikre katılıyor.

avengers-movie-image-jeremy-renner-3

Avengers’da ekran süresi fazla olmayan Hawkeye’yı tanımak için ilk başta çok hevesli olan Jeremy Renner, hevesini daha sonra kaybettiğini ve karakteri öldürmek için ekibe fırsatlar vermeye başladığını belirtti.

Ardından şu anda daha farklı düşündüğünü, karakteri daha derinden tanımak için sabırsızlandığını ve (yapımcıların) ilerisi için güzel fikirlerinin olduğunu söyledi.

Hawkeye, bu yılın ilerleyen dönemlerinde çekimlerine başlanılacak olan  Avengers: Infinity War’da hayranlarıyla buluşacak.