Ülkemizde 12 Ağustos’ta vizyona girecek olan David Ayer’ın kötü adam odaklı Suicide Squad’ı Amerika’da izleyicisiyle buluştu bile ve görünüşe göre ilk yorumlar pek iyi değil.

Aşağıda sizin için çevirdiğimiz Variety ve THR’ın incelemelerinin yanı sıra film ünlü film eleştiri sitesi Rotten Tomatoes sitesinde de oldukça kötü yorumlar aldı. Bunun üzerine bir grup, sitenin kapatılması için change.org üzerinden şu anda 7500 civarında destekçisi olan bir şikayet/dilekçe oluşturdu. Her türlü filmin oylamaya sokulup yüzde 60’dan düşük oy alanların rotten, daha yüksek alanların da fresh kategorisine girdiği sitede bireysel kişilerin görüşleri yer alıyor.

SUICIDE SQUAD

THR:

“Kötü” tam anlamıyla tanımlanmadı ve daha kötüsü, karşı takımın gücünü dengeleyecek biçimde karakterize edilmedi. Cara Delevingne tarafından canlandırılan antik cadı/tanrıça’nın kalbi Waller tarafından tutuluyor ve korkunç ruhu modern bir arkeologa dönüşüyor. Kendisinin erkek arkadaşı ise, suçlu tayfasının başı olan Kinnaman’ın Col’du. Birinin bu anlatının böyle “havalı olmaya çalışan” bir süper kahraman aksiyon filmi için iyi bir fikir olabileceğini düşünebilmiş olması fikri akıl almaz bir durum. 

EW:

Yazar/yönetmen David Ayer, bütün delileri çizgi-roman enerjisiyle tanıtarak filmi ustalıkla kurgulamış. Fakat Cara Delevingne’in cadısı, Enchantress ve devasa golemsi kardeşini alt etme misyonunda biraz bozdular. Alınan risklerin daha yüksek olduğu hissettirilmeliydi. Suicide Squad hakkında çok bilgili olmayan biri olarak katalogda daha iyi bir kötü karakterin olmadığını hayal edemiyorum. Yinede, Leto’nun sahne çalan Joker’inin harcanmış olması ile kıyaslanamaz. O, toksik yeşil saçları, parlak metal dişleri ve çılgın, sabit ve anlamsız sırıtışıyla filmdeki en tehlikeli bağlantı. Fakat buna rağmen filmin merkezinden uzak kaldı. Geçtiğimiz bahar Batman v Superman ile toslayan DC için Suicide Squad büyük bir sıçrama olabilecekken, ufak bir adım olmuş.

Variety:

Dilerseniz suçu Batman’e atın fakat renkli Marvel rakibine kıyasla, DC geçtiğimiz senelerde gittikçe karanlığa doğru kaydı. Gittikça rahatsız edici bir hal alan ortamına tanıtımlarında sergilediği şakacı ve laubali tonu getirmek yerine “Suicide Squad”, izleyicileri “Batman v Superman: Dawn of Justice”in karanlık ve soğuk dünyasına geri itiyor.

SUICIDE SQUAD

 • Adem Ömer Torun Yunus Işık

 • Burak Karcıoğlu

 • Aradaki bu zaman farkı yüzünden bol bol spoiler yeriz artık…

 • Mehmet Mert Şahin

  • Desene bunda da Why did you say that name olayı gibi battı 😀

  • Filmi görene kadar yorumsuz

  • Kesin buda gretest battle of history between fans and critics. Abi izleyici beğeniyor %70 fakat eleştiriler yerlerde sürünüyor. Bence DC ye karşı antipati var

 • Yav fanboylar fanboylar fanboylar ! Sallayın su sacma sapan eleştirileri neymiş karanlıkmış bu kadar salakça bir eleştiri olabilir mi arkadas

 • Umarım bir Martha vakası görmeyiz zaten dc gelmiş geçmiş en büyük spolierı kendisi yaptı

 • Gidicem izliycem kesin çok beğenicem.Bu film kötülemek bir meslek halini aldı son 2/3 yılda aldırış etmeyin

 • Aq kime sorsan film eleştirmeni zaten kardeşim güzelse güzel kötüyse kötü insanın aklını bulandırmayın 10 gün içinde ne spoiler yiyecez bakalım

 • Disney Wars çöplüğüne, daha vizyona girmeden 9.5 veren Rotten Tomatoes söz konusuysa, o domateslerin çöpe ait olması gerçektir…. Rotten Tomatoes, son bir yılda güvenilirliğini tamamen yitirmiş bir portaldır…..

 • Boş verin başkasının eleştirisini .Önemli olan bizim beğenip beğenmiceğimiz

 • Marvel severler iş başında diyebiliriz. Bu filmi herhangi bir Marvel filmiyle kıyaslama kafası çok iyiymiş keza Marvel’da bir rakibi yok?!
  Yorumlara bakıp ille karşılaştıracaklarsa Civil War filmini yere göğe sığdıramamışlardı ama gördüğüm en boş Marvel filmlerindendi. Kısaca gidip görmedikten sonra hiçbir eleştirinin hükmü yok bence.

  • Olayların gelişimini çok iyi kurgulayan Civil War filmine nasıl boş bir film dersin. Havaalanı dövüşünü nasıl görmezden gelirsin. Yeni karakterler Black Panther , Spider-Man’in cuk oturduğunu nasıl anlayamazsın. Ben Marvel fanboyu değilim ama Civil War filmine boş diyenleri anlayamıyorum. Ama kendi düşüncemiz daha önemli tabi o konuda katılıyorum. Ama hemen Marvel’a laf yetiştirmenin anlamı yok