Senaristler, Christopher Markus ve Stephen McFeely, Avengers: Infinity War’ın üçüncü taslağını ve henüz adı konulmamış olan devam filminin de ikinci taslağını düzenlemeye başladıklarını açıkladılar.

Marvel's Avengers: Age Of Ultron..L to R: Hulk (Mark Ruffalo), Captain America (Chris Evans), Iron Man (Robert Downey Jr.), Hawkeye (Jeremy Renner), Black Widow (Scarlett Johansson), and Thor (Chris Hemsworth)..Ph: Film Frame..©Marvel 2015

İkili, Yahoo! ile yaptıkları röportajlarında özetle şöyle açıkladılar:

“İlk filmin üçüncü taslağını, ikinci filmin ise ikinci taslağını düzenliyoruz. Elimizden geldiğince sürekli bunun üzerinde çalışıyoruz. Bu süreçte prodüksyonda çeşitli değişiklikler yapılıyor. Örneğin: “Oradaki şey artık bir pencere, kapı değil. Onu değiştirin.” veya “Artık bu şehre gitmiyoruz, şu şehre gideceğiz.” Bu tarz şeyler sürekli oluyor ve önümüzdeki aylarda sürekli olacak.”

Yazarlar, filmde her bir karakterin bireysel hikayesinden sorumlu olmanın yanı sıra, Marvel Evreninde bu zamana kadar olmuş ve bundan sonra olacak olan olayların hepsi göz önünde bulundurmalı. Bunun üzerine prodüksyon aşamasındaki değişiklikler ekleniyor ve… Yani anlayacağımız, yazım aşaması göründüğünden çok daha zahmetli bir iş.

Merakla beklemeye devam ettiğimiz Avengers: Infinity War, 27 Nisan 2018’de vizyona girecek.