Bu hafta biri yerli 7 yapım vizyona giriyor. Animasyon sevenlerin uzun süredir beklediği The Secret Life of Pets’in yanı sıra korku-gerilim hayranları için 5 farklı hikaye seyircinin beğenisine sunuluyor.

THE SHALLOWS (KARANLIK SULAR)

Tek başına sörf yapmaya giden Nancy’nin köpekbalığı saldırısı ile kıyıya yakın bir kayalıkta mahsur kalmasını konu alan filmde başrolü Gossip Girl ile adını dünyaya duyuran Blake Lively ve oscar Jaenada’nın paylaştığı filmin yönetmeni ise Jaume Collet-Serra.

THE SECRET LIFE OF PETS (EVCİL HAYVANLARININ GİZLİ YAŞAMI)

Son dönemin başarılı animasyonlarına imza atan Illumination ekibinin beklenen yeni filmi The Secret Life of Pets, işe giderken evde bıraktığımız evcil hayvanların bütün gün neler yaptığını anlatıyor. Türkçe seslendirme kadrosunda Alper Kul ve Çağlar Çorumlu’nun yer aldığı filmin yönetmenleri ise Chris Renaud ve Yarrow Cheney.

FAN (HAYRAN)

Hindistan yapımı aksiyon, dram, gerilim filmi Fan, Shah Rukh Khan’ın başroldeki iki karaktere de hayat veriyor. Aryan Khanna adında ünlü yıldızın en büyük bir hayranı olan Gaurav Chandna’nın hayattaki tek amacı idolü olarak gördüğü yıldızla tanışmaktır. Aşırı saplantılı hayranlığı Gaurav’ı çok tehlikeli bir düşmana döndürür.

BEFORE I WAKE (KABUSTAN GELEN)

Kendi oğullarının ölümünden sonra bir çocuk evlat edinmeyi düşünen Jessie ve Mark, Cody ile tanışır. Çok tatlı bir çocuk olan Cody’nin büyük sırrı ortaya çıktığında aile için de kabuslar başlar. Cody’nin rüyasında gördüğü her şey gerçek olmaktadır. Bu rüya kelebekler içinde bir vadi de olabilir karanlık bir canavar da. Kate Bosworth, Thomas Jane ve Jacob Tremblay’ın başrolleri paylaştığı filmin yönetmeni ise Mike Flanagan.

EXTRACTION (KURTARICI)

Harry Turner babası Leonard gibi CIA için çalışmaktadır. Sahada görev almak için can atar ama sürekli üstleri tarafından reddedilir. Prag kentinde görevlendirilmiştir ve babasının bir arkadaşının himayesindedir. Bir süre sonra Leonard, New Jersey’de başının belaya girdiği bilgisi gelir. Üst yönetim harekete geçer, Harry ekipte olup yardım etmek ister ama yine reddedilir. Harry, uyarılara kulak asmaz ve New Jersey’e gider. Arkasından onu bulması için görevlendirilen kişi ise sürpriz bir isimdir. Filmin yönetmenliğini Steven C. Miller üstlenirken, oyuncu kadrosunda Bruce Willis, Kellan Lutz ve Gina Carano başı çekiyor.

THE NEON DEMON (NEON ŞEYTAN)

Bir sabah uyandığında etrafının kadınlar tarafından çevrili olduğunu ve kadınların dÜnyaya hakim olduğunu fark ettiğini belirten ve öyküsünü buradan yola çıkarak oluşturan Refn, buradan yola çıkarak “tehlikeli güzellik” temasını ön plana alan bir senaryo oluşturmuş.

EMANET

Film bir cinayete tanık olan küçük bir kızı kurtarmaya çalışan güvenlik görevlisini temel alıyor. Bir sitede güvenlik görevlisi olan Mirza, sitede işlenen cinayete tanık olan küçük bir kızın mafya tarafından kaçırılmasının ardından kızı kurtarma yoluna baş koyar. İlk başta mafyanın ciddiye almadığı güvenlik görevlisi küçük kızı kurtarmak için yavaş yavaş mafyayı çökertmeye başladığında ise işler değişmeye başlar. Üstelik Mirza’nın geçmişinin ardındaki sır perdesini aralayan emniyet mensubu, Başkomiser Cemal olacaktır.