Bundan birkaç hafta önce Divergent serisinin son filmi The Divergent Series: Ascendant’ın sinemada yayınlanmayabileceğini, bunun yerine muhtemel bir dizi için karakterleri tanıtan bir TV filmi olacağının haberini yapmıştık.

Deadline’ın haberine göre Lionsgate, seri ile ilgilenen 12 kanal ile görüşecek. Bununla birlikte serinin, yakın dönemde Lionsgate tarafından 4.4 milyar dolara satın alınan, çoğunlukla sinema ve dizi gösterimi yapan Amerikan televizyon kanalları Starz’a alınması ihtimali de var.

Televizyon Grubu yetkilisi Kevin Beggs, kitabı 10 ile 13 bölümlük bir sezon ile çözme ve oradan daha fazla sezona genişletmek için heyecanlı olduklarını açıkladı. Yani bu durumda bir TV filmi planı da suya düştü oldu gibi görünüyor.

Fakat buradan asıl soru: İnsanlar gerçekten daha fazla Divergent görmek istiyor mu? İnsanların Allegiant’a gitmemesinin sebebi evdeki konforları değil,  Insurgent filminin beklentilerini karşılamamasıydı. Siz ne düşünüyorsunuz? Bir Divergent dizisi gelmeli mi?

12363.dng

  • eee gayet normal son filmi dusuk hasilat yapinca

  • Sadece dizi olsa daha iyi olabilirdi…

  • Bizimkiler dizilerin finalini filme bağlarlar bunlarda tam tersini yapıyorlar. Çok saçma bir fikir bence. Üç film yayınlayıp sonunu diziye bağlamak neyin kafasıdır böyle???

    • Son film az hasılat yaptı diye bence

    • Az hasılat yapmış olsa bile yine de saçma bir fikir. Ben şahsen ilk filmden sonra bozduklarını düşünüyorum birde serinin saçma sapan bittğini bilmeme rağmen yine de adamakıllı bir finali hakettiğini düşünüyorum…