Uzun seçmelerin ardından Lucasfilm, bundan birkaç hafta önce genç Han Solo’yu canlandıracak ismin Alden Ehrenreich olduğunu resmi olarak duyurdu.

star-wars-lando-calrissian

Çekimleri 2017 Ocak-Şubat gibi başlayacak olan filmin kadro seçimleri devam ediyor ve The Wrap’ın haberine göre yapımcılar şimdi de genç Lando Calrissian için seçmeleri sürdürüyor.

Orjinal seride  Billy Dee Williams tarafından canlandırılan karakter, Millenium Falcon un Han Solo’dan önceki sahibidir. Daha sonraları Bespin gezegeninde Bulut Şehri’nin ve Tibanna gazı işletmesinin yöneticisi olmuştur. Arkadaşı Han Solo’yu İmparator’a satmak zorunda kalmıştır. Ödül avcısı Boba Fett, Han Solo’yu karbon dondurucuyla dondurur ve Jabba the Hutt’a teslim eder. Bunun üzerine Lando onu Jabba the Hutt’un evinden kurtarmak için Luke Chewbacca ve prenses Leia ile birlikte kurtarmaya gitmiştir. Cumhuriyet direniş ordusuna General rütbesiyle katılmıştır.

lando-calrissian-star-wars-empire-strikes-back

Lando’nun Han Solo filminde ne kadar yeri olacağı şu anda netleşmiş olmasa da ikilinin ilişkilerinde ortaya çıkacak yeni detayları izlemek keyifli olacaktır.

Siz ne düşünüyorsunuz? Genç Lando Calrissianı kim canlandırmalı? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.