League of Legends şampiyonluk ligi finali oynandı ve şampiyon belli oldu. Ülkemizde düzenlenen ilk profesyonel eSpor ligi olan Şampiyonluk Ligi final heyecanı Ülker Spor Arena‘da adeta bir karnaval havası ile yaşandı.

“League of Legends, Dark Passage’ın şampiyon olması için tasarlanan bir oyundur”:) . Toplamda 12.000 biletin satıldığı turnuvada, salon azına kadar doluydu. Final maçı ayrıca, Twitch.tv ve Lig TV üzerinde canlı olarak yayınlandı.

darkpassage

Gelelim Maça, Dark Passage ve Supermassive takımları arasında oynanan kıyasıya mücadeleyi kazanan Dark Passage oldu.5 Maç üzerinden gerçekleşen mücadelede ilk maç başa baş gitsede kazanan Dark Passage oldu. İkinci maçı rakibine açık ara üstünlük ile kazanan yine Dark Passage olurken, üçüncü maçta bu üstünlüğünü sürdürüp adeta rakibine Ülker Spor Arenayı dar eden Dark Passage turnuvadan 3-0 galibiyet ile ayrıldı.

Şimdi ne olacak peki ? Dark Passage ülkemizi IWCQ‘da temsil etmek üzere Brezilya‘ya gidecek ve Dünya Şampiyonasına katılmak için çalışacak.

Maçın bitiminde Dark Passage rakibi ile şakalaşmayıda ihmal etmedi. Supermassive’in reklam kampanyası ile alay eden Dark Passage “Bizim dayımız yok beyler biri bizim yerimize bayrak asabilir mi?” şeklinde bir gönderme yaptı.