Apple, bir ay boyunca Londra’da sürecek iTunes Festivali için Pharrell Williams, Kasabian, David Guetta ve daha bir çok isimle anlaştı.

Kesinleşen diğer isimler Kylie Minogue, Maroon 5, Beck, Sam Smith, Blondie olurken festivalde 60’ın üzerinde sanatçının Londra Camden’deki Rounhouse Venue’de Eylül ayı boyunca performans sergilemesi bekleniyor.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi festival online olarak yayınlanacak. Müzik severler Apple bilgisayarlarından, iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarından ve Apple Tv’lerden konserleri canlı olarak izleyebilecekler.

2007 yılından beri düzenlenen ve 430 sanatçının sahne aldığı festival için bu sene Calvin Harris, 5 Seconds of Summer, Chrissie Hynde, Robert Plant, Junge ve Kiesza’da sahne alacak.

Apple’ın bu festival ile beraber iTunes Radyo ve Beats Music servisini de Amerika dışındaki ülkelere açması bekleniyor. Hatırlanacağı gibi Apple, Beats şirketini 3 milyar dolara Mayıs ayında satın almıştı.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.