Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, uzun süredir kulaktan kulağa yayına tüm cihazlar için tek Windows söylentilerini doğruladı.

Şirketin ilk çeyrek rakamlarını açıklarken konuşan Nadella, Microsoft’un bir sonraki işletim sisteminin tüm cihazlarda çalışacak tek bir Windows işletim sisteminden oluşacağını söyledi.

Steve Ballmer zamanında her cihaz için farklı bir ekibin çalıştığını hatırlatan Nadella, artık tüm cihazlar için sadece bir ekibin çalıştığını ve bunun Microsoft’un geleceği açısından çok önemli olduğunu belirtti. Hem kullanıcıların cihaz geçişlerinde tanıdık hissedeceği ve kolay kullanım sağlayacağı, hem de yazılımcıların tüm cihazların için tek bir uygulama yapabileceğini anlatan Nadella platformlar arasında farklılığın olacağını fakat bunun uygulamaların çalışma biçimini etkilemeyeceğini ekledi.

Microsoft geçtiğimiz aylarda iOS ve Android platformu için Office uygulamasını kendi Windows platformundan önce yayınlamış, uygulama yaratımını kolaylaştıran yazılımcı araçlarını tanıtmıştı.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.