2012 yılında keşfedilen bir açık sayesinde Wi-fi üzerinden Instagram hesabınıza ait fotoğraflar, kullanıcı bilgileri ve şifrelerinin elde edilebildiği ortaya çıkmıştı. Aynı açığı tekrar test eden Mazin Ahmed, sorunun hala düzeltilmediğini açıkladı.

Sorun 2012 yılında ortaya çıktığında Instagram sorunu en kısa sürede çözeceklerini açıklamış fakat konu ile alakalı daha sonra bir açıklama yapmamıştı. Geçen sürede Facebook tarafından satın alınan Instagram’ın hala bu sorunu çözmediği gözüküyor.

Yani halka açık olan alanlarda “beleş” Wi-Fi kullandığınızda Instagram hesabınızı çaldırabilirsiniz. Instagram’ın sorunu çözdüğünü açıklayacağı zamana kadar Instagram’ınızı halka açık alanlarda Wi-Fi üzerinden yapmamanız da yarar var. Yaz zamanı bacak fotoğrafsız kalmak istemezsiniz!

Not: Instagram konuyla alakalı olarak gerekli önlemleri almak için çalıştıklarını ve yakında gelişmeleri açıklayacaklarını söyledi.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.